V rámci pořadu Zaostřeno připravuje pro ČRo Plus tematický blok Zaostřeno na cizince. Je editorkou a členkou autorského týmu, který připravuje každý všední den pořad Trendy. Podílí se rovněž na přípravě pořadu Historie Plus.
V Českém rozhlase pracuje od roku 2007, předtím pracovala na Královské dánské ambasádě v Praze. Vedle toho překládala a psala články pro česká média, například pro Respekt.
Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze a dánštinu a anglistiku-amerikanistiku na Filosofické fakultě UK. Část studií absolvovala na Kodaňské univerzitě, v Dánsku nějakou dobu žila a pravidelně se do něj vrací. Několik měsíců žila i v Argentině.
V letech 2003 a 2005 až 2006 moderovala a editovala pořad Cosmopolis na kodaňském univerzitním rádiu (Universitetsradioen). V roce 2009 absolvovala třítýdenní stáž v BBC World Service v Londýně v produkčním týmu pořadu World Have Your Say. V roce 2013 byla na stáži v respektovaném dánském týdeníku Weekendavisen.
Kontakt: daniela.vrbova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Rozdíl mezi dvěma jazyky vnímají děti ještě před tím, než se narodí, říká lingvista Smolík
Jak se děti učí mateřskou řeč a jak je to pro ně obtížné, nebo naopak lehké, vysvětlí psycholog a lingvista Filip Smolík.
-
Zajímám se o životní prostředí i změny klimatu. Ale to není totéž, píše ve své knize George Marshall
George Marshall je britský odborník na komunikaci, bojovník za ochranu lesů a deštných pralesů, spisovatel a také stavitel vlastního domku v Oxfordu.
-
Nekvalitní politici šíří kulturu strachu, vysvětluje filozofka Koubová
Jakou roli v krizích mohou sehrát politici, vysvětlují ve Studiu Leonardo politoložka Petra Guasti a filozofka Alice Koubová.
-
Reprodukční bioložka Komrsková a její dva významné objevy týkající se početí lidského života
Velice úspěšný rok zažila reprodukční bioložka Kateřina Komrsková: připsala si hned dva významné objevy týkající se početí lidského života.
-
Kam všude sahá urfašismus? Umberto Eco: Migrace a nesnášenlivost. Věčný fašismus
Kniha je složená z esejí a projevů Umberta Eca. Sestavil ji jeho syn Stefano s tím, že otec předložil k k tématům nesnášenlivosti úvahy, které nás nutí používat hlavu.
-
Biolog: Evropa metody genetické editace plodin striktně reguluje. Zároveň ale masivně dováží odjinud
Geneticky modifikované či metodou CRISPR-Cas9 editované plodiny se pomalu prosazují v zemědělství, jen Evropa stále s jejich přijetím otálí. Je na místě tato zdrženlivost?
-
Národní energetická soběstačnost je chiméra, tvrdí analytik Patočka z organizace Re-set
Ceny energií se rok drží na závratné úrovni a hrozba energetické chudoby napříč Evropou se zvyšuje. Studie organizace Re-set hledá příčiny současného stavu a nabízí řešení.
-
Po půdě chceme mnoho. Málo do ní ale vracíme, tvrdí půdní mikrobiolog Šimek
Půdu v době klimatické změny trápí čtyři hlavní problémy: sucho, okyselování, ubývání a eroze. Co tyto jevy znamenají a jak jim lze předcházet?
-
Andri Snær Magnason: O času a vodě. Náš svět, tak jak ho známe, mizí
Čas a voda, tyto dvě entity jsou neoddělitelné od existence lidstva na planetě Zemi a nyní jsou klíčové při zvládání dopadů změn klimatu.
-
Při dekarbonizaci se Evropa ještě dlouho neobejde bez závislosti na Číně, upozorňuje ekonom
Může snaha o snižování emisí skleníkových plynů ztroskotat na tom, že nebudeme mít dostatek nových materiálů, které budou k dekarbonizaci potřeba?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »