Ensemble Flair v přímém přenosu na vlnách Českého rozhlasu Ostrava

21. listopad 2014

V posledním letošním folklorním cyklu Zpěvem k srdci se představí nově vzniklý ensemble Flair. Nadžánrová kapela pod uměleckým vedením Jana Rokyty vystoupí v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve středu 26. listopadu. Hodinový přímý přenos za účasti publika začne v 18.00 hodin.

V pravidelném čtvrtletním cyklu folklórních večerů v přímém přenosu z hudebního Studia 1 ČRo Ostrava tentokrát posluchačům zahraje nově vzniklá nadžánrová kapela Flair. Ensemble odstartuje svou existenci víkendovým koncertem ve Lhotce pod Ondřejníkem. V akustické kapele Flair, pod uměleckým vedením Jana Rokyty, hrají mladí talentovaní hudebníci i ostřílení muzikanti - houslista Petr Vala, violista Jiří Pospěch, kontrabasista Lukáš Švajda, zpěvačka Klára Obručová a přední český klarinetista Igor Františák.

Posluchačům i divákům ve Studiu 1 představí Flair svůj program s názvem "Od pramenů k moři…", ve kterém přináší symbiózu hudby lidové i klasické. Objeví se vněm i valašský odkaz Jana Rokyty seniora, písňové úpravy Leoše Janáčka, zhudebněné básně Petra Bezruče, teskné ruské romansy nebo virtuózní muzikantský výlet do Rumunska.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.
Přímý přenos středečního Zpěvem k srdci naladí posluchači Českého rozhlasu Ostrava na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Spustit audio