Libor Dvořák
Připravuje komentáře pro pořad Názory a argumenty a moderuje pořad Den podle...
Je dlouholetým komentátorem pořadu Názory a argumenty, kde se zaměřuje hlavně na Rusko a postsovětský prostor.
V Českém rozhlasu Plus pracuje od března 2013, od března 2005 byl redaktorem ČRo 6. Pro Šestku do února 2013 pravidelně připravoval pořady Studio STOP, Rozmluvy Studia STOP a Hovory – věda, zdraví, společnost a životní styl. Předtím působil ve zpravodajství České televize, kde mimo jiné pracoval jako redaktor zahraniční rubriky zpravodajství. Stejnou pozici zastával také na Rádiu Alfa. Po roce 1989 řídil Lidové nakladatelství Praha.
Od 70. let působí také jako překladatel ruské krásné literatury (bratři Strugačtí, Michail Bulgakov, Arkadij Averčenko, Michal Zoščenko, A. P. Čechov, Viktor Pelevin, Vladimir Sorokin a jiní).
Narodil se v červnu roku 1948. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor filozofie-ruština.
Všechny články
-
Libor Dvořák: Situace v ukrajinské armádě
O ukrajinské armádě se mluví jen v superlativech: celá Evropa sleduje její hrdinný boj s daleko silnějším nepřítelem. Podle médií de facto jako by už byla součástí NATO.
-
Byl Hitler geniální válečný stratég, nebo jen amatér?
Byl Hitler největším strategickým géniem všech dob, jak dlouho všechny přesvědčovala nacistická propaganda?
-
Libor Dvořák: Telefonní linka Trump-Putin? Jen slova o míru, víc (zatím) nic
Rusko je připraveno spolupracovat na memorandu o budoucích mírových rozhovorech, řekl Putin po telefonátu s Trumpem. Podle Trumpa Rusko zahájí jednání o příměří.
-
Libor Dvořák: První přímé jednání mezi Ruskem a Ukrajinou po více než třech letech
V Istanbulu začalo jednání delegací Ruska a Ukrajiny, informují agentury Reuters, AFP a TASS. Bylo to první přímé setkání zástupců válčících zemí od rozhovorů na jaře 2022.
-
Podraz na Hitlera a Hesse
Kdo byl jeden z nejvyšších pohlavárů nacistického režimu, dlouhá léta blízký souputník Adolfa Hitlera Rudolf Hess?
-
Libor Dvořák: Jednání o příměří na Ukrajině? Už budou platit jiná pravidla než před třemi lety
Rusko chce seriózní vyjednávání o ukončení války s Ukrajinou, řekl v pondělí mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.
-
Libor Dvořák: Na Rudém náměstí se pochodovalo, a také mluvilo
Na Rudém náměstí v Moskvě se uskutečnila vojenská přehlídka u příležitosti 80. výročí vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem.
-
Libor Dvořák: Volodymyr Zelenskyj v Česku
Asi nejznámější světový politik této doby a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil i se svou ženou Olenou na dva dny Prahu.
-
Libor Dvořák: Stahují se USA z role zprostředkovatele mezi Ruskem a Ukrajinou?
Ruská válka proti Ukrajině podle amerických představitelů neskončí brzy. USA odstupují z role prostředníka při mírových jednáních, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí.
-
Libor Dvořák: Ukrajinsko-americká dohoda o nerostných surovinách jako kyselé hrozny pro Moskvu
Americké ministerstvo financí oznámilo, že podepsalo s Ukrajinou dohodu o nerostných surovinách. Země se zároveň dohodly na zřízení americko-ukrajinského fondu pro obnovu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »