Pracuji ve Vědecké redakci Českého rozhlasu. Zaměřuji se na zdraví, medicínu, psychologii a zdravotnictví.
Vystudovala jsem obor Žurnalistika a Masová komunikace na Fakultě sociálních věcí Univerzity Karlovy v Praze. Externě jsem s Českým rozhlasem začala spolupracovat ještě při studiích a před mateřskou dovolenou jsem byla krátce redaktorkou Domácí redakce Radiožurnálu. Po mateřské jsem se na několik let ocitla „na volné noze“ a snažila se tak kloubit péči o dvě malé děti s novinařinou. V té době jsem na Radiožurnálu moderovala mimo jiné pořad HandyCamping nebo Děti vám to řeknou.
Všechny články
-
Aplikace ho vyburcovala, aby kontaktoval lékaře. Rozbor znaménka potvrdil zhoubný melanom
Pan Martin si stáhnul aplikaci na rozpoznávání problematických znamének, udělal fotku a dostal doporučení, ať si raději zajde k lékaři. Šlo o zhoubný melanom v časné fázi.
-
Magazín Experiment: Jak doma odhalit riziková znaménka? A na co si dát pozor při sběru hub?
Na podzim je dobré nechat si zkontrolovat problematická znaménka na kůži. Začít můžeme před návštěvou dermatologa klidně i sami doma s pomocí mobilní aplikace.
-
Lékařovo elektronické oko. Jak umělá inteligence pomáhá při diagnostice rakoviny prostaty?
Už přes 1500 vzorků prostaty vyšetřili lékaři v Bioptické laboratoři v Plzni s pomocí AI. Program, který je unikátní i v Evropě, tu začali využívat letos na jaře.
-
Resynchronizační léčba pomáhá pacientům s pokročilým srdečním selháním už 25 let
Oboukomorová srdeční stimulace zlepšuje funkci srdce podobně, jako když si necháte vyladit motor – nezvětší objem, ale zlepší jeho výkon. Poslechněte si reportáž z IKEM.
-
Magazín Experiment: Komu pomůže nová kombinovaná léčba rakoviny?
Pacienty s diagnózou rakoviny plic dosud chirurgové vždy co nejrychleji operovali. V posledním roce se ale tato praxe díky nejnovější kombinované léčbě mění.
-
Do kina i na výstavu. Nový ventilační přístroj zkvalitňuje život lidem závislým na dechové podpoře
Moderní ventilační zařízení mění životy lidí závislých na trvalé dechové podpoře. Nastavit se dají na denní i noční režim a jejich baterie vydrží až osm hodin.
-
Octomilka severská přežije i při -196 °C. Čeští entomologové zjišťují, jak to dokáže
Existuje asi 1500 druhů octomilek, jen ty severské se ale díky evoluci naučily přežít i tuhou zimu. Přečkají dokonce i extrémní teplotu minus 196 °C.
-
„Pruhy jsou u nich jako otisky prstů.“ Čeští vědci pokračují v projektu záchrany ohrožených antilop
Vědcům z České zemědělské univerzity v Praze se daří zachraňovat kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu. Ve dvou rezervacích jich tam dnes žije už 170.
-
Lidé se ptali, jestli se můžou podívat do kočárku, vypráví Louise, první dítě narozené díky IVF
Její narození vyvolalo doslova poprask. Louise Brownová přišla na svět v červenci 1978 jako vůbec první dítě na světě „ze zkumavky“. Poslechněte si rozhovor.
-
Kristýna roky trpěla následky žilní trombózy. Teď je díky miniinvazivnímu zákroku v pořádku
Chronická pánevní trombóza má na svědomí otoky nohy, křečové žíly, ale i bércové vředy. Specialisté z FN Královské Vinohrady ji umí vyřešit miniinvazivním zákrokem.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »