Daniel Kupšovský
Vede programovou řadu Dokuseriál a mimořádné podcastové série.
Vystudoval FAMU, obory Střihová skladba (BcA.) a Experimentální a alternativní tvorba (MgA.). V letech 2006 – 2012 režíroval dokumentární cykly pro Českou televizi. 2013-2017 pracoval v Británii jako producent propagačních videí pro České centrum, British Library, Google a další.
Svůj první audiodokument pro Český rozhlas natočil během referenda o Brexitu v červnu 2016. Následoval úspěch s dokumentem Má soukromá rusofobie, za které získal 3. místo v kategorii Dokument na Prix Bohemia Radio 2018 a nominaci na Prix Europa 2018.
Jako dramaturg se podílel na řadě oceněných audio dokumentů a vedl programové řady Dokuseriál a DokuVlna.
V letech 2020 až 2023 vedl Tvůrčí skupinu Dokumentu a Publicistiky. V současné době se podílí na vývoji speciálních podcastových sérií a nových formátů.
Všechny články
-
Naučte se psát autorské texty, které dávají smysl. Mistrovský kurz spisovatelky Terezy Verecké
Jak začít psát a dopsat text do konce? Jak přenést svůj svět fantazie na papír? Mistrovský kurz tvůrčího psaní bude pro každého, kdo někdy zatoužil napsat vlastní knihu.
-
Naučte se porozumět trans a nebinárním lidem. Mistrovský kurz Lenky Králové
Také zjišťujete, že vaše děti jsou o krok napřed, když se mluví o nebinárních nebo trans osobách? Možná jste se s takovým člověkem nikdy nesetkali, ale co není, může být.
-
Záminkou pro vypuknutí třicetileté války se stala druhá pražská defenestrace
Třicetiletá válka byla krvavým náboženským a mocenským konfliktem, který se rozhořel v Evropě v raném novověku.
-
Víte, kolik let trvaly husitské války? Tragické období přivedlo naše země k úpadku
Že Husité vedli války proti takzvaným Křižákům ví asi každý. Že vymysleli vozovou hradbu asi také. Ale víte kolik let husitské války vlastně trvaly?
-
Domažlické úmluvy zklidnily rozpory mezi šlechtou a králem Janem Lucemburským
Jan Lucemburský se jako syn římského krále stal naším panovníkem v roce 1310, kdy si ve svých 14 letech vzal o čtyři roky starší českou princeznu Elišku Přemyslovnu.
-
Plzeňské podzemí má 13 kilometrů chodeb a v některých místech až tři poschodí
Plzeňské podzemí je jedním z mnoha přístupných historických městských podzemních komplexů v Česku. Labyrint sklepů a chodeb se řadí k největším ve střední Evropě.
-
Jak vyhrát šachovou partii. Mistrovský kurz šachové velmistryně Kateřiny Němcové
Kateřina Němcová vám vysvětlí základy, ale také něco málo z taktiky a strategie. Šachy každého učí správnému a rychlému rozhodování.
-
Neměňme něco, co funguje. Dokument o tom, proč na Křivoklátsku nechtějí národní park
Na Křivoklátsku se vláda chystá vyhlásit nový národní park. Zdánlivě nekonfliktní snaha o silnější ochranu přírody ovšem přerostla do sporu místních s ministerstvem.
-
Existují opravdová stínadla? Zjistěte, od čeho je odvozen název. V Česku jich najdeme hned několik
Většina z nás zná slovo stínadla z literárního díla Jaroslava Foglara. Existují ale opravdová stínadla? A souvisí se stíny nebo s něčím úplně jiným?
-
Lednicko-valtický areál zformoval rod Lichtenštejnů. Najdete tu minaret i nejstarší palmový skleník
Jedná se o nejnavštěvovanější pamětihodnost na jihu Moravy. A zároveň nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě – se dvěma zámky, 17 pavilony a nejvyšším minaretem.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »