Před rozhlasem:
Už od mala mě historie bavila. Vystudovala jsem magisterský obor české dějiny v evropském kontextu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Už ve své závěrečné práci jsem se zajímala o rozhlasovou historii, hlavně o 90. léta.
Co dělám v rozhlase:
V rozhlase jsem začínala už během studia jako brigádnice. V současnosti mám v Archivu ČRo na starosti jeho písemnou část. Mimo to mám za sebou i zkušenosti s vysíláním. Čas od času připravuji díly Archivu Plus. Také se podílím na dokumentech z cyklu Radiostopy nebo na projektu Auditorium a přispívám články do periodika Svět rozhlasu. V poslední době spolupracuji na rozhlasové sérii Toulky první republikou.
Ve volném čase:
Jsem velká knihomolka. Život bez knih bych si vůbec nedokázala představit. Mým nejoblíbenějším autorem je japonský spisovatel Haruki Murakami. Mimo čtení chodím ráda na ranní kruhové tréninky, lekce HIIT a jógu. A abych nezapomněla, jsem obrovská fanynka zpěvačky LP a skupiny Depeche Mode.
Všechny články
-
4. Karel Hašler. Příběh prvního českého hitmakera
Písně Hašlera byly tak populární, že se po něm pojmenovaly dokonce bonbóny. I když ho proslavily hity, nesmíme zapomínat, že byl i úspěšný herec, kabaretiér a podnikatel.
-
Když se sešli Dušek, Kočičková a Macháček v rozhlase. Jejich Rádio Mama vysílalo improvizaci a humor
Rádio Mama působilo v Českém rozhlase od začátku 90. let. Mamáci měli k poslechu přilákat mladé posluchače, kteří odcházeli k soukromým stanicím.
-
RADIOSTOPY. Dělnický rozhlas za první republiky: K sociální a hospodářské uvědomělosti…
Třetí epizoda z nové řady dokumentů založených na bohatých materiálech rozhlasového archivu RADIOSTOPY se zabývá částí prvorepublikového rozhlasového vysílání.
-
Přepadení! Drsný humor divokých devadesátek ve veřejnoprávním rozhlasu
Po roce 1989 vznikaly v Českém rozhlase nové formáty. Tvůrci po nabyté umělecké svobodě se nechtěli držet zaběhnutých kolejí a nebáli se vytvářet dosud neslýchané relace.
-
Kontakt. Tak trochu „jiný“ pořad o mladých
Nedá se říci, že by rozhlasová publicistika v 70. a 80. letech zažívala rozkvět, avšak přesto i v takové době, jako jsou „normalizační“ léta, vznikaly zajímavé pořady.
-
Petra Tanclová: Normalizační rozhlasové vysílání pro děti a mládež. 7. díl: Závěrečné shrnutí
Závěrečný článek seriálu o normalizačním rozhlasovém vysílání pro děti a mládež shrnuje celou problematiku a pokouší se o její zhodnocení.
-
Petra Tanclová: Normalizační rozhlasové vysílání pro děti a mládež. 6. díl: Osvětové akce pro školy
Článek představuje některé z osvětových pořadů, které byly v rámci normalizačního Vysílání pro školy vytvářeny pro první stupeň základních škol.
-
Petra Tanclová: Normalizační rozhlasové vysílání pro děti a mládež. 5. díl: Umělecký program
Pátý díl seriálu o rozhlasovém vysílání pro děti a mládež za normalizace pojednává o umělecko-slovesném a hudebním programu.
-
Petra Tanclová: Normalizační rozhlasové vysílání pro děti a mládež. 4. díl: Publicistika a výchova
Čtvrtý díl seriálu o rozhlasovém vysílání pro děti a mládež za normalizace se věnuje vybraným pořadům zpravodajsko-publicistického a výchovného programu.
-
Petra Tanclová: Normalizační rozhlasové vysílání pro děti a mládež. 3. díl: Ve službách ideologie
Třetí díl seriálu věnuje pozornost přítomnosti ideologicko-výchovného podtextu nejen v programu Hlavní redakce pro děti a mládež (HRDM), ale v rozhlasovém vysílání obecně.