Tomáš Dufka

vedoucí Rešeršního oddělení a knihovny (RoK)

Řídím rešeršní a knihovní tým. Koordinuji prezentaci archivu na webu a sítích.

Co dělám v rozhlase:

Do Rešeršního oddělení ČRo jsem nastoupil v roce 2013 a postupně si prošel veškerými pozicemi, které oddělení nabízí.

V současnosti se starám o to, aby tým rešeršistů, který se v roce 2017 spojil v jeden celek s knihovnou, dobře fungoval. Znamená to hlavně obohacovat vysílání o zajímavé a prověřené aktuální informace, uchovávat pro další generace vybrané knihy a texty (nejen v klasické, ale především v digitální podobě), ale také popularizovat archivní bohatství ČRo na digitálních platformách (viz projekt Auditorium nebo web Archivu ČRo). V neposlední řadě zajišťuji spolupráci RoKu s Archivem a dalšími útvary ČRo a také s externími institucemi (např. s Ústavem pro studium totalitních režimů).

Srdcovou záležitostí je pak pro mě twitterový účet fiktivního rozhlasáka Jarouše, který žije ve 20. století a ve svých tweetech glosuje společenské události i svůj osobní život. Příležitostně navíc připravuji rubriku Výběr z médií na Radiu Wave a občas přispívám do vysílání ČRo Vltava.

Před rozhlasem:
Vystudoval jsem historii a etnologii na FF UK. Část studií jsem strávil na univerzitě Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Odjakživa mě zajímá francouzská historie a společnost, především pak „dějinný zlom“ doby osvícenství a Revoluce.

Ve volném čase:
Baví mě moje rodina. A pak taky sledování kulturního a společenského dění v ČR a ve Francii, čtení knížek, hraní fotbalu a spojování lidí.

Všechny články

Stránky