Redaktorka a moderátorka. Na Českém rozhlase Plus se podílí na vysílání Ranního a Odpoledního Plusu a připravuje pořady Ex libris a Studio Leonardo. Podílela se na sérii Střepy – rozhovory o válce s předními českými spisovateli a spisovatelkami.
Do Českého rozhlasu nastoupila v roce 2007 na stanici Český rozhlas 6 (dříve česká redakce Rádia Svobodná Evropa), kde se věnovala zejména otázkám migrace, každodenní ekonomiky a ekonomie a historie (pořady Zaostřeno na cizince, Člověk a trh, Hovory o Evropě a Historie věčně živá).
Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK a anglistiku-amerikanistiku a dánštinu na Filozofické fakultě UK a na Kodaňské univerzitě.
V rámci studií a projektu GAUK pobývala také v Argentině. Absolvovala několikatýdenní stáž v BBC World Service v pořadu World Have Your Say a v dánském listu Weekendavisen. V roce 2023 získala stipendium Fulbrightovy komise na Tulane University v americkém New Orleans, odkud pro posluchače Plusu připravila sérii pořadů o stále citelnějších dopadech změny klimatu a o reakcích místních obyvatel na ně.
Ocenění: Národní vítězka Ceny Evropského parlamentu (2011), Novinářská křepelka (2013), nominace na Novinářskou cenu v kategorii Solutions Journalism (2017).
Kontakt: daniela.vrbova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Už od pradávna lidé žehrali na nepatřičné slavení Vánoc, dokládá religionista
Náboženství stmeluje komunity a udržuje tradice napříč staletími. Co se s ním ale stane, pokud tyto komunity zaniknou nebo začnou věřit v něco jiného? Umírá?
-
Expert: Ne každý se v rodině naučí vycházet s dalšími. Je potřeba to trénovat, školám s tím pomáháme
„Žáci chtějí ve škole probírat aktuální témata i sporné otázky současnosti. Prostor, kde mohou bezpečně diskutovat, je omezený,“ míní šéf Centra pro demokratické učení.
-
Rok na Východě s Petrou Procházkovou
Jaký byl rok 2024 v postsovětském prostoru? To v v podcastu Na Východ! hodnotí na základě svých cest Josef Pazderka, Ondřej Soukup a Petra Procházková z Deníku N.
-
BONUS: Za zdí kremelské propagandy 2
V bonusovém materiálu přinášíme druhou část debaty Josefa Pazderky, Ondřeje Soukupa a Vojtěcha Boháče ze serveru Voxpot o životě obyčejných Rusů v časech války.
-
Uměním lze vysvětlit zlomky nebo krevní oběh. Učit s umělcem pomáhá kantorům vnímat třídu jinak
Kreativní vzdělávání může formovat mladou generaci. Jak propojit umění s výukou? Poslechněte si podcast Reparát.
-
Za zdí kremelské propagandy. Obyčejní Rusové v časech války
Jak změnily každodenní život Rusů válka na Ukrajině a evropské sankce? Josef Pazderka a Ondřej Soukup spolu s Vojtěchem Boháčem nahlížejí za oponu kremelské propagandy.
-
Well-being učitelů začíná u drobností jako tiskárna a káva. Důležitá je respektující komunikace
Učitelka Pavlína Moravcová na debatě Reparátu připomněla, že na své duševní zdraví by měl kantor dbát už od začátku profesní kariéry. Jinak ho tisíce povinností zahltí.
-
Umělá inteligence mění způsob učení ve školách. Děti se s ní připravují na život ve 21. století
Před dvěma lety se veřejnosti poprvé představil jazykový model umělé inteligence. Jak se umělá inteligence prosazuje v českých školách? Dozvíte se v podcastu Reparát.
-
Spravedlivý mír, nebo „russkij mir“. Jak skončí válka na Ukrajině?
Od zahájení plošné ruské invaze na Ukrajinu uplynulo letos 19. listopadu tisíc dní. Aktuálním snahám o mírová jednání se věnuje nejnovější díl podcastu Na Východ!
-
Jak vybrat střední školu? Hledejte, v čem je dítě výjimečné
Zaměřit pozornost na to, co se dítěti daří, může ovlivnit výběr střední školy i jeho pozdější pracovní úspěchy. Hosté reparátu diskutují o tom, jak využít potenciál dětí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »