Co dělám v rozhlase: Zajišťuji chod kanceláře ředitele Marketingu a digitálních služeb a podporu celému týmu, protože kdo něco potřebuje, jde to řešit ke mně do kanceláře. Zajišťuju věci od svorek do sešívačky až po smlouvy k veřejným zakázkám. Rozsah mé práce je opravdu obrovský, ale především se jedná o provozní a organizační záležitosti.
První rozhlasové zkušenosti mám s produkcí z redakce Radiofórum v Československém rozhlase v roce 1991. Druhou mojí rozhlasovou etapou byla produkce na ČRo 2 – Praha kde jsme v roce 1995 zahájili s Miroslavem Bobkem dlouholetý rozhlasový projekt Africká odysea. V roce 2000 jsem přestoupila do ČRo Online (dnes Marketing a digitální služby) a produkčně jsem zajišťovala řadu projektů, např. Mládě milénia, Sokoli v srdci velkoměsta, Nová Odysea, Odhalení.
Před rozhlasem: Pracovala jsem v novinářské nadaci Místa v srdci, kde jsem měla na starosti produkci a propagaci.
Co mě baví: Život!
Všechny články
-
Věznice ve Filadelfii bývala modernější než Bílý dům. Al Capone v ní měl luxusní celu
Skončit v 19.století ve Filadelfii ve vězení mohlo znamenat vylepšit si svůj životní standard. Cely totiž byly vytápěné ústředním topením.
-
Hudební album Plantasia je určeno rostlinám. Na festivalu Pohoda zazněla i nová hudba pro slunečnice
Mluvíte na své pokojové rostliny, nebo jim dokonce pouštíte hudbu? Jestli nevíte, co by se jim líbilo, pusťte jim album Plantasia. V 70. letech vzniklo právě pro ně.
-
Děti spaly bez rodičů a lidé se o vše dělili. Kibucy mají v Izraeli to nejlepší za sebou
V kibucu Chefciba na severu dnešního Izraele se v roce 1929 zastavil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Kibuc totiž založili i židé z Československa.
-
V Charlestonu vzniklo moderní Afroamerické muzeum
Nově otevřené muzeum v americkém Charlestonu ukazuje tradice a původ Afričanů zotročených Američany v 16. až 19. století.
-
Jediná, kterou Napoleonova armáda nedobyla. Vojáky polské tvrze nakonec zdecimoval epidemie tyfu
I když dnes pevnost Stříbrná hora v Polsku působí až romanticky, život na ní byl v 18. a 19. století strašný - pruští vojáci čelili hlavně drakonickým trestům.
-
Komunistický manifest napsal Marx v Londýně. Ve čtvrti Soho se dodnes můžete vydat v jeho stopách
Když se řekne Karl Marx, leckomu se vybaví prvomájové průvody s obřími portréty a povinné studium jeho učení. Ač Němec, většinu svých klíčových děl napsal v Londýně.
-
Zachraňovali sousedy i přespolní během povodní. Dobrovolných hasičů je na Slovinsku až 160 tisíc
Slovinsko má údajně nejvíc hasičů na obyvatele z celého světa. Ve dvoumilionovém Slovinsku je 160 tisíc registrovaných dobrovolných hasičů.
-
Otrokářské lodě odvezly z Afriky přes 20 milionů lidí, pět milionů z Angoly. Dnes tam stojí muzeum
Transatlantický obchod s africkými otroky patří k nejtemnějším kapitolám lidských dějin. Největší násilná migrace trvala přes dvě stě let.
-
Ukrajinskou univerzitu navrhl český architekt Hlávka. Původně jako pravoslavný církevní areál
Kdybyste viděli univerzitu v ukrajinském Černivci, nejspíš vám nápadně připomene pražskou porodnici u Apolináře. Není to náhoda – oba areály totiž mají stejného architekta.
-
Na svíčkovou ke Čtyřem kočkám v New Jersey se jezdí zdaleka. Majitelé začali nejdřív s koblihami
V malé obci v New Jersey je česká kavárna Four Green Cats, tedy U čtyř zelených koček. Díky poctivosti a chutné kuchyni do ní jezdí štamgasti i turisté nejen z New Jersey.