Jako slovesná dramaturgyně připravuje pro Český rozhlas České Budějovice Rozhlasové sloupky, Čtení na neděli a Podvečerní čtení, pro Český rozhlas Plzeň Povídkové čtení na víkend. Příležitostně přispívá do vltavského BáSnění nebo připraví četbu na pokračování pro některou z celoplošných stanic.
Vystudovala český jazyk a literaturu a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po dvouleté zkušené v archivu Senátu Parlamentu ČR nastoupila v roce 2001 do Českého rozhlasu České Budějovice a tím se jí splnil nikdy nahlas nevyřčený sen, totiž pracovat v rozhlase.
Začínala ve zpravodajství a v publicistice. Její první specializace v redakci publicistiky byla na hony vzdálená tomu, co vystudovala a o co se až do té doby zajímala. Ale o to víc jí rozšířila obzory. Věnovala se zdravotnictví a sociálním věcem. Několik let například připravovala magazín Zdravíčko.
V roce 2017 zakotvila v Tvůrčí skupině Drama a literatura, dnes Literatura, drama a zábava, kde se znovu vrátila k tomu, co kdysi vystudovala, tedy hlavně k literatuře. Jako slovesná dramaturgyně připravuje pro Český rozhlas České Budějovice se skupinou externích kolegů ranní Rozhlasové sloupky. Pro Čtení na neděli natáčí povídky jihočeských autorů a vybírá reprízy z bohatého rozhlasového archivu. Do pořadu Podvečerní čtení vybírá četby na pokračování a natáčí nové rovněž z knih autorů z jihu Čech. Pro Český rozhlas Plzeň připravuje sobotní Povídkové čtení na víkend, do této řady chystá premiéry povídek západočeských autorů. Příležitostně přispívá do vltavského cyklu BáSnění nebo připraví četbu na pokračování pro některou z celoplošných stanic.
A je spokojená. V práci i doma u lesa se svým mužem, dvěma syny, psem a kočkou.
Všechny články
-
Jan Štifter: Rodinná sešlost. Balada o nenarozeném dítěti z doby těsně předlistopadové
Do 80. let minulého století se ve své povídce Rodinná sešlost vrací současný autor Jan Štifter. Vypráví o lásce dvou mladých lidí a jejich dítěti, které nemá možnost volby.
-
Oldřich Daněk: Vražda v Olomouci. Purkrabí Tomáš se snaží zjistit, kdo zabil krále Václava III.
Je srpen roku 1306. Městem Olomouc se náhle rozšíří zpráva, že poslední mužský představitel mocného rodu Přemyslovců byl zabit. Najít vraha má šternberský purkrabí Tomáš.
-
Ladislav Fuks: Kchonyho cesta do světa. Příběh o židovském chlapci, který toužil cestovat
Kchony chce vidět Řím, Cařihrad i Palestinu, „širý, pestrý a rozmanitý svět“. Jeho otec je rabín, maminka je chorá. Chystají se na dalekou cestu. Je předjaří roku 1939…
-
Ladislav Fuks: Nebožtíci na bále. Co se stane, když se dva pohřbení muži znenadání vrátí domů?
Rodiny dvou pánů Brázdů dostanou oznámení, že jejich příbuzný právě zemřel v nemocnici. Jaké překvapení, když se oba staří pánové zanedlouho zjeví doma. Kdo je tedy mrtvý?
-
Židův prsten. Marta Vančurová jako vypravěčka příběhu jedné židovské rodiny za druhé světové války
Žid Jordán tuší, že se nad jeho rodinou stahují mračna. Zajde tedy k sousedovi, aby si u něj schoval drahý prsten. Co se stane s majitelem? A co se stane s krásným šperkem?
-
Stefan Zweig: Elegie z Mariánských Lázní. Esej slavného rakouského spisovatele o jedné velké lásce
Příběh neopětované lásky více než sedmdesátiletého Johanna Wolfganga Goetha k mladičké Ulrice von Levetzow skončil před rovnými dvěma sty lety – na podzim roku 1823.
-
Ivan Olbracht: Rasík a pes. Povídka o venkovském outsiderovi, kterému zbyla jenom zlá doga
Ras a jeho žena jezdí s omláceným vozíkem po kraji a zpracovávají zvířecí mršiny. Jsou ošuntělí, páchnou, lidé jimi opovrhují, ale oni jinak žít neumějí…
-
Proč bychom se nepotili. Zábavný výlet do slovenských hor s oblíbenou partou kamarádů
Humoristická kniha Zdeňka Šmída Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách volně navazuje na slavný titul Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii.
-
Michaela Klevisová: Není na co čekat. Prázdninový příběh o změnách v životě dospívajícího Adama
Adam je náctiletý kluk, který žije na venkově a nejvíc ze všeho má rád přírodu. Taky by v přírodě někdy rád pracoval – u horské služby nebo jako strážce národního parku.
-
Miroslav Holub: Pěším zakázáno. Amerika 60. let plná aut a automobilistů
Devět reportáží, které spojuje téma motorismu, vyšlo spolu s dalšími americkými črtami v roce 1963 v knížce Anděl na kolečkách v nakladatelství Československý spisovatel.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »