Martina Toušková

slovesný dramaturg

Jako slovesná dramaturgyně připravuje pro Český rozhlas České Budějovice Rozhlasové sloupky, Čtení na neděli a Podvečerní čtení, pro Český rozhlas Plzeň Povídkové čtení na víkend. Příležitostně přispívá do vltavského BáSnění nebo připraví četbu na pokračování pro některou z celoplošných stanic.

Vystudovala český jazyk a literaturu a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po dvouleté zkušené v archivu Senátu Parlamentu ČR nastoupila v roce 2001 do Českého rozhlasu České Budějovice a tím se jí splnil nikdy nahlas nevyřčený sen, totiž pracovat v rozhlase. 

Začínala ve zpravodajství a v publicistice. Její první specializace v redakci publicistiky byla na hony vzdálená tomu, co vystudovala a o co se až do té doby zajímala. Ale o to víc jí rozšířila obzory. Věnovala se zdravotnictví a sociálním věcem. Několik let například připravovala magazín Zdravíčko. 

V roce 2017 zakotvila v Tvůrčí skupině Drama a literatura, dnes Literatura, drama a zábava, kde se znovu vrátila k tomu, co kdysi vystudovala, tedy hlavně k literatuře. Jako slovesná dramaturgyně připravuje pro Český rozhlas České Budějovice se skupinou externích kolegů ranní Rozhlasové sloupky. Pro Čtení na neděli natáčí povídky jihočeských autorů a vybírá reprízy z bohatého rozhlasového archivu. Do pořadu Podvečerní čtení vybírá četby na pokračování a natáčí nové rovněž z knih autorů z jihu Čech. Pro Český rozhlas Plzeň připravuje sobotní Povídkové čtení na víkend, do této řady chystá premiéry povídek západočeských autorů. Příležitostně přispívá do vltavského cyklu BáSnění nebo připraví četbu na pokračování pro některou z celoplošných stanic.

A je spokojená. V práci i doma u lesa se svým mužem, dvěma syny, psem a kočkou.

Všechny články

Stránky