Co dělám v rozhlase:
Starám se o to, aby se posluchači mohli vrátit k tomu, co jim uniklo v éteru, a našli i něco navíc. Spravuji webové stránky a facebookový profil stanice. Pravidelně tak mimo jiné doplňuji audio archiv odvysílaných pořadů, zpracovávám a upravuji články a zveřejňuji zajímavosti, na které při své práci narazili naši redaktoři.
Před rozhlasem:
Po absolvování pedagogické fakulty Jihočeské univerzity jsem několik let pracovala jako redaktorka Českobudějovického deníku. Český rozhlas mi přinesl do pracovního života zajímavou změnu a především možnost poznat, jak funguje úplně jiné médium. Kromě pozice webeditorky jsem si krátce vyzkoušela i práci v redakci zpravodajství.
Co mě baví:
Ve svém volném čase nejčastěji sahám po knize nebo usedám k dobrému filmu. Za kulturou ráda také chodím do divadla. V létě pak s chutí vytahuji kolo nebo in-line brusle a vyrážím do přírody po krásné českobudějovické rovince.
Všechny články
-
Pro film Sněženky a machři se nepovedlo sehnat kombinézy, což je nakonec dobře, říká scénografka
Kristina Novotná coby scénografka vytvořila téměř 200 inscenací v českých a moravských divadlech, navrhla například také kostýmy pro film Sněženky a machři.
-
Zachránil život knížeti, za to chtěl do lesní služby. Tak se Palečkovi stali mysliveckým rodem
Nejvýše postaveným lovcem v zemi býval v minulosti nejvyšší lovčí. Poprvé je tato funkce doložena už na konci 12. století. Dále v hierarchii následovali lovčí v obvodech.
-
Tipy na víkend v Jihočeském kraji
Velikonoční svátky připadají na třetí dubnový víkend. Uskuteční se proto celá řada tematických akcí. Vybrali jsme několik z nich jako inspiraci pro volný čas.
-
Nesvětí svátky, vybili dvůr a chtěli faráři namlátit. V Hrdlořezích žili lidé s divokou krví
Vesnice Hrdlořezy leží nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Podle profesora Profouse, který se zabýval místními jmény, je název odvozený od toho, že se jednalo o ves rváčů.
-
Jižní Čechy jsem poznal dokonale, přesto mě pořád překvapují, říká novinář a mluvčí František Kotrba
František Kotrba sbíral první novinářské zkušenosti v českobudějovickém rozhlase, pak na dlouhé roky zakotvil v redakci tehdejší Jihočeské pravdy. Nyní je tiskovým mluvčím.
-
Poštmistrovství bylo velice výnosným povoláním. Úřad se často předával dědičně v jedné rodině
Historie poštovní služby sahá do středověku. Své posly nejprve měly šlechtické rody, kláštery, města či cechy. Většinou využívaly poddaných. Poslové chodili převážně pěšky.
-
Když jsem viděl poklady fotografa Seidela, bylo jasné, že práci nemůžu odmítnout, vzpomíná kurátor
Badatel, fotograf, odborník na technologii dřeva a konstrukci nábytku, včelař a v neposlední řadě kurátor Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. To je Petr Hudičák.
-
Matouš z Hůrek měl asi převislé uši, tak mu začali říkat Klabouch. Příjmení je dnes u Lišova typické
Netradiční trojboký pomník stojí v obci Hůrky nedaleko Lišova na Českobudějovicku. Připomíná oběti nejen první světové války, ale také husitských bitev a doby pobělohorské.
-
Nepoddaní lidé obývali vesnice na Táborsku. Jejich potomci nosí příjmení Svoboda, Hořejší či Holub
Na venkově na Táborsku v minulosti žila zvláštní skupina obyvatel, které se obecně říkalo královští svobodníci. Byli to lidé svobodně usedlí, nepoddaní.
-
Bezlepková dieta neznamená přijít o radost z dobrého jídla, ukazuje autorka kuchařek Radka Vrzalová
Radka Vrzalová je autorkou pěti kuchařských knih s bezlepkovými recepty, vede kurzy pečení, vystupuje v televizním pořadu a o své zkušenosti se dělí na sociálních sítích.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »