Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Kdo vybudoval rybníky Malý a Velký Tisý, který z nich vznikl dříve a rostly tam vůbec tisy?
Magazín Vltavín zahájíme dvěma archivními záznamy o jihočeských rybnících, dále připomeneme spisovatele Adofla Hoffmeistera a Jana Weniga.
-
Baví mě jak vymyslet zkoušku a jak to udělat, aby děti byly motivované, říká sbormistr Lukáš Holec
Lukáš Holec, zakladatel a sbormistr úspěšných dětských pěveckých sborů Lentilky, Brumlíci a Medvíďata, hudebník i hudební pedagog.
-
Písnička o Tálínském rybníku se poprvé hrála na posvícení. Dívka s modrýma očima skutečně existovala
Až pojedete z Písku na Protivín, zkuste odbočit mimo hlavní trasy a navštívit vesničku Tálín. V jejím znaku jsou stavidlo, hráz, duby a modrá hladina Tálínského rybníka.
-
Selské povstání na jihu Čech bylo celkem klidné, několik poddaných se ale ocitlo před soudem
Roku 1680 se po Čechách a Moravě rozvířily nepokoje poddaných, kteří se bouřili proti narůstajícím robotním povinnostem. Někdy se hovoří o selském povstání.
-
Když si pachatel a jeho oběť sednou k jednomu stolu, je to vrcholový okamžik práce mediační služby
Zkuste si představit, že jste porušili zákon, stanuli před soudem a ten vás poslal buď za mříže, nebo jste dostali podmíněný trest.
-
Na oltáři kostela ve Vyšším Brodě se střídají obrazy. K výměně je potřeba alespoň osm silných mužů
Až se někdy vypravíte do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku, zastavte se v kostele před oltářem a dobře si zapamatujte hlavní velký obraz.
-
První Krčínův rybník na jihu Čech se jmenoval Počátek, poslední Rožmberk
Ve Vltavínu připomeneme, co se dělo v době vzniku nové republiky v roce 1918 na jihu Čech a jak se jmenovaly první Krčínovy rybníky na Třeboňsku.
-
Řeholníci v klášteře u Nové Bystřice vymítali ďábla a ochránili ženu před čarodějnickým procesem
Román Kladivo na čarodějnice poutavě zpracovává téma čarodějnických procesů v okolí Velkých Losin. V jižních Čechách se v té době také odehrál jeden pozoruhodný případ.
-
Zřejmě nejstarší deska připomínající Václava Havla je v jihočeském Václavově, a to už od roku 1991
Vesničky s názvem Václavov najdeme v Jihočeském kraji dvě. Jedna je u Slavonic, druhá u Blatné. Ta na Blatensku ukrývá kapličku, která je nevšední dobou svého vzniku.
-
Jihočeské ženy začaly v 19. století zdobit své oděvy rybími šupinami. Nahrazovaly tak drahé korálky
Výšivka rybí šupinou je starodávná technika zdobení textilií, která se používala na konci 19. století v národopisné oblasti Blat. Nezrodila se ale v jihočeském prostředí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »