Co dělám v rozhlase:
V Českém rozhlase České Budějovice v současné době pracuji jako redaktor publicistiky. Mám na starosti magazín Vltavín, podílím se na pořadu Přímá řeč a připravuji publicistické příspěvky. Slyšet mě ale můžete i v živém vysílání.
Před rozhlasem:
Rádioví posluchači z jihu Čech znají můj hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož jsem odešel v roce 2006, abych se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam jsem podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval jsem se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.
V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia, a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu.
Co mě baví:
Jsem vyznavačem poctivé folkové a country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Je spoluautorem hudebního projektu Bohemiano, pro který skládá hudbu a částečně texty.
Všechny články
-
Pro odchov lososů vzniklo v Čechách 30 umělých líhní, polovina z nich byla na Šumavě a v Pošumaví
Lososi se dříve vyskytovali v horních tocích Vltavy a Otavy a patřili k žádaným pochoutkám. Když začali z řek mizet, přišel vědec Antonín Frič s nápadem zřídit umělé líhně.
-
Vimperský Haselburg patří mezi nejlépe dochované předsunuté dělostřelecké bašty na našem území
Haselburg je předsunutá dělostřelecká bašta, která měla chránit vimperský hrad. Vznikla zřejmě po roce 1479, kdy byl Vimperk na žádost Petra Kaplíře ze Sulevic povýšen.
-
V klášteře ve Vyšším Brodě mniši uchovávali tisíce knih, vypreparované živočichy i lidskou kostru
V roce 1825 uveřejnil „Rakouský občanský list pro mysl, srdce a dobrou náladu“ populární článek o historii a současnosti kláštera ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku.
-
Babouci i Elektrické šle. 85 hudebních souborů z Budějovicka dostalo v roce 1972 povolení vystupovat
Činnost muzikantů bývala počátkem 70. let 20. století podrobena stále přísnější kontrole, schvalování a evidenci, i když šlo o hraní na zábavách nebo na pohřbech.
-
Plesnivou chalupu na návsi v Selibově proměnila Hana Procházková v oblíbenou Pohádkovou kovárnu
Hana Procházková je zakladatelkou Pohádkové kovárny v Selibově na Písecku. Na jih Čech přesídlila s celou rodinou a budování turistické atrakce jí pomohlo v těžké chvíli.
-
Pokus o vyloupení vacovské kampeličky zhatil řezník Kouba. Zloděje vyplašil jeho automobil
Spořitelní a záložní spolky neboli kampeličky bývaly v první polovině 20. století malá úvěrní družstva, která lidem na venkově umožňovala nejjednodušší peněžní transakce.
-
Málokterý mladý člověk zná tolik lidových písní, kolik jsem znal já, vzpomínal pěvec Eduard Haken
Magazín Vltavín opět nabídne výběr archivních nahrávek. Uslyšíte rozhovor s operním pěvcem Eduardem Hakenem z roku 1970 či košíkářem Františkem Horákem z Pelhřimova.
-
Muzeum obchodu v Českém Krumlově ukrývá skvosty. Třeba pojízdný stánek s pečenými kaštany
Když v Radniční ulici v Českém Krumlově vejdete do malého historicky vyhlížejícího krámku, dýchne na vás atmosféra z knihy Bylo nás pět. Nejde totiž o obchod, ale o muzeum.
-
Jeden z posledních němých filmů se natáčel v Budějovicích, tisk ho popisoval jako silně erotický
Éra němých filmů končila někdy v polovině trvání první Československé republiky. Jeden z úplně posledních neozvučených filmů Osud tří srdcí se natáčel na jihu Čech.
-
První jihočeskou pilotkou byla dcera mlynáře z Levína u Lišova. Její úspěšnou kariéru ukončila válka
Jmenovala se Marie Doubková a pocházela ze starobylého mlynářského rodu. Vyrostla z ní moderní žena, milovala sport, tanec, automobily a cigarety.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »