Navštivte Český rozhlas prostřednictvím virtuální prohlídky

18. květen 2020

Český rozhlas slaví v letošním roce 97 let od zahájení pravidelného vysílání. Připomeňte si toto výročí společně s námi a nahlédněte do tajů rozhlasového řemesla prostřednictvím virtuální prohlídky.

Virtuální prohlídka vás zavede do historické budovy na Vinohradské 12, Studiového domu, vysílacího a nahrávacího studia nebo Galerie Vinohradská 12. V doprovodu moderátora a redaktora zpravodajství Martina Karlíka v roli průvodce se podíváte na místa, kde vznikají rozhlasové hry, natáčí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, nebo kde se uchovávají vzácné archivní snímky.

Prozradíme vám, jak se v nahrávacích studiích vytváří zvuky venkovního světa i proč jedna z rozhlasových budov stojí na obrovských pružinách. Společně s průvodcem se také projedete páternosterem kolem dokola a nahlédnete tak do strojovny slavného oběžného výtahu.

Virtuální prohlídka je pro vás k dispozici po neomezeně dlouhou dobu na YouTube Českého rozhlasu. K prohlídce Českého rozhlasu můžete využít také dvě interaktivní videa, která vám představí tváře Českého rozhlasu a také jeho technické historické skvosty.

Chtěli byste se podívat také do nového studia Českého rozhlasu Dvojka, kde se natáčí Blízká setkání s Terezou Kostkovou nebo ranní vysílání s Daliborem Gondíkem? Vydejte se do studia prostřednictvím tohoto odkazu.