• Informace
  • Od 1. června začne vysílat Český rozhlas Vysočina

Od 1. června začne vysílat Český rozhlas Vysočina

logo Český rozhlas Vysočina

Český rozhlas Region se od 1. června 2017 stává Českým rozhlasem Vysočina. Pro posluchače z Vysočiny, pro které Český rozhlas vysílá už 15 let na frekvencích 87,9 a 90,1 FM, se nic zásadního nemění – regionální studio Českého rozhlasu stále tak zůstává rádiem vašeho kraje. S novým názvem ale přichází kvalitnější a atraktivnější program.

Český rozhlas Region následuje další sesterské stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu, které mají ve svém názvu město nebo název regionu, ve kterém vysílají.

Český rozhlas Region začal vysílat v nově vzniklém kraji Vysočina a tehdy byl zvolen název Region. Dnes, po zralé úvaze, zkušenosti a také po jistém zažití nového teritoriálního celku dochází k přejmenování. „Věříme, že naši posluchači a fanoušci nový název přijmou a budou nás nadále ladit ještě ve větší míře, než dosud. Jsme rádiem jejich kraje a doufáme, že se staneme i rádiem jejich srdce,“ přeje si ředitel Regionálního vysílání ČRo Jan Menger.

Novinky v programu

Každé ráno se mohou posluchači Českého rozhlasu Vysočina nově těšit na Soudničky známého advokáta Iva Jahelky. V ranním vysílání se objeví i více informací z regionu, redaktoři se přihlásí přímo z míst, kde se něco děje. Dopolední vysílání nově oživí pravidelná poradna, do které si budou moci posluchači zavolat o radu vybranému specialistovi. Příběhy z Vysočina zase nahlédneme do historie i současnosti měst, vesnic a vesniček na Vysočině a do osudů lidí v nich. Pravidelné polední Písničky na přání pak budou i nadále plnit Naďa Urbánková a Jarda Hypochondr.

„Také víkendoví posluchači si přijdou na své. Hodinu před nedělním obědem jim zpříjemní Jan Rosák, který si bude do své talk show zvát známé osobnosti z řad herců, zpěváků, lékařů či sportovců. Podvečerní víkendové vysílání obohatí i unikátní seriál dokudramat Historie českého zločinu o nejzajímavějších případech české kriminalistiky,“ doplňuje ředitel stanice ČRo Vysočina Zdeněk Duspiva.


Autorádia, frekvence, internet
Frekvence vysílání zůstávají stejné – hlavní frekvence pro celou Vysočinu 87.9 FM a lokální pro Třebíčsko 90.1 FM. V autorádiích a na přijímačích s informačním displejem se při naladění stanice objeví R-VYSOC.

Tvar internetové adresy bude nově vysocina.rozhlas.cz s tím, že všechny fungující odkazy z minulé doby nepřestávají fungovat.

Profil na sociálním portálu Facebook bude mít název Český rozhlas Vysočina.