Předvolební prezidentské debaty na Radiožurnálu

Český rozhlas 1 – Radiožurnál vysílá 4. ledna a 7. ledna 2013 vždy od 17:05 předvolební debatu s prezidentskými kandidáty. Moderuje Martin Veselovský.

“Je to další díl projektu Radiožurnálu Hledá se prezident. Poté, co jsme na konci loňského roku strávili den s každým kandidátem samostatně, v seriálu debat budou vzájemně konfrontovat své názory a postoje. Zkušený moderátor Martin Veselovský je zárukou toho, že diskuse bude zajímavá i spravedlivá”, říká Jan Pokorný, šéfredaktor Radiožurnálu.

Do první páteční diskuse přislíbili účast Jiří Dienstbier, Jan Fischer, Vladimír Franz a Miloš Zeman, 7. ledna do studia Radiožurnálu zavítá Jana Bobošíková, Táňa Fischerová, Zuzana Roithová, Karel Schwarzenberg a Přemysl Sobotka. Hlavním tématem debat budou aktuální události v České republice, postavení Česka v Evropské unii, deficit státního rozpočtu a v neposlední řadě také nedávno vyhlášená částečná amnestie prezidenta Václava Klause.

Předvolební debaty navazují na seriál Hledá se prezident, který Radiožurnál vysílal celý prosinec. Martin Veselovský strávil s každým kandidátem celý den a průběžně vstupoval se svými reportážemi do vysílání.

Více na zpravy.rozhlas.cz