Radio Wave uvádí: Kradu, nebo nekradu?

3. květen 2013

V pátek 10. května Radio Wave opět dělá vlny v pražském Experimentálním prostoru NoD. Po úspěšném dubnovém tematickém večeru odhalujícím inspiraci módních návrhářů a architektů se bude opět věnovat tématu hudebnímu. MaryC z pořadu Kruton připravila diskuzi na téma autorská práva, licencování a samplování.

pátek 10. května, od 20:00,
Experimentální prostor NoD/Roxy, Dlouhá 33, Praha 1
Vstup zdarma

hosté: Matěj Myška (Ústav práva a technologií, PrF MU), Roman Strejček (Předseda představenstva OSA), DJ Pufaz (Cream.cz) a další hudebníci
showcase: Louis de Fumés & Uncle Sámo
afterparty: MaryC a DJ Pufaz

Hip hop stojí od počátků na samplování. Jak je to dnes? Může se beztrestně samplovat? Jaká je praxe v zahraničí a jaká u nás? Jaká práva má autor a jak funguje licencování? Jak se chrání duševní vlastnictví a jak se doopravdy šíří? Kradu, nebo nekradu? Co je to plagiátorství nebo pirátství? A co remixy a mash-upy?

V současné době již mnoho hudebníků dává svou tvorbu zdarma ke stažení. Je toto nejlepší cesta? Opravdu lidé nechtějí platit za hudbu a je to jediný způsob, jak hudbu rozšířit? Pokud svou hudbu dávám zdarma ke stažení, mohu používat samply jiných tvůrců? Kolem těchto témat je stále mnoho otazníků, a proto otevíráme tuto diskuzi s odborníky. Hosty večera budou: zástupce Ochranného svazu autorského Roman Strejček, ale také Matěj Myška z Masarykovy univerzity v Brně spolupracující s organizací IuRe, která v České republice propaguje koncept licencí Creative Commons. O své zkušenosti se podělí také DJ Pufaz z internetového magazínu Cream.cz, další hudebníci a vy. Přijďte se zeptat a prozkoumat, v čem může být hudebníkům prospěšný koncept ochrany autorských práv a v čem licencování.

Akce je součástí pravidelných tematických večerů Radia Wave v NoD. Diskuzi iniciovala a moderuje MaryC z pořadu Kruton, ve kterém představuje hip hop, jeho kořeny, současné proměny a nové směry. Poslouchat ho můžete každé pondělí od 22:00 do půlnoci na Radiu Wave.

http://www.facebook.com/krutonhiphub
http://www.wave.cz/kruton

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/606612312684594/

Spustit audio
autor: Oddělení komunikace