Technické zázemí Rádia Junior není nuda
Zveme vás do samoobslužného studia Rádia Junior i na ruchařskou dílnu.
Zajímá vás, jak funguje studio Rádia Junior? V pořadu Atriu vám to vysvětlí vedoucí technické podpory Českého Rozhlasu, Jan Městka.
V druhé části pořadu vás pozveme na ruchařskou dílničku Rádia Junior. A uslyšíte i na pohádku O mimozemšťanovi, kterou si děti samy vymyslely a svými ruchy doprovodily. Pořad připravuje a moderuje Klára Nováková.
I Rádio Junior občas potřebuje záchranku
Když se v našem studiu něco porouchá, okamžitě voláme oddělení technické podpory Českého rozhlasu. Rozhlasoví „hoši na zavolání“ doslova doběhnou do studia a okamžitě se snaží technický problém vyřešit.
„Není v možnostech jednoho jediného člověka, aby věděl úplně všechno. Jsem rád, že tu je parta lidí, kteří svou práci dokonale ovládají,“ říká vedoucí technické podpory Honza Městka. „My se musíme snažit o to, aby rádio fungovalo takovým způsobem, aby posluchač na druhém konci nepoznal, že se něco děje.“
Jak se staví studio Rádia Junior? Od podlahy
Tým Honzy Městky nejenom zachraňuje, rozhlasová studia i staví. Před rokem postavili i nové samoobslužné studio Rádia Junior, ve kterém moderátor funguje zároveň jako zvukař. Nejprve začali od podlahy, pod níž byla umístěna kabeláž. Proč? To se dozvíte v audio příspěvku a vysvětlíme vám i funkce mixážního pultu včetně audiosystému, díky kterému můžeme odbavovat písničky, reportáže, jingly apod. A nebude chybět ani veselá historka s vymotanými magnetofonovými pásy.
Ruchařská dílna pro juniory
Během letošních oslav Art's Birthday jsme si s dětmi vyzkoušeli, jak se tvoří rozhlasová pohádka. Brandmanažerka Rádia Junior, Tereza Svobodová, získala od rozhlasových ruchařů různé předměty, které vydávají zajímavé zvuky.
17. ledna jsme pak v pražském Veletržním paláci uspořádali dílničky pro dětské účastníky akce Art's Birthday. Děti se naučily vytvářet zvuky chůze ve sněhu nebo v listí, koňských kopyt nebo lámání kostí. Z vylosovaných slov si pak vytvořily vlastní pohádky a doprovodily je naučenými zvuky. Jak se jim to povedlo, uslyšíte v závěru pořadu.