Vinohradská 12 obhájila první místo v anketě Podcast roku

16. červen 2022

Zpravodajský podcast Vinohradská 12 získal dvě ocenění v anketě Podcast roku. Opět jednoznačně zvítězil ve veřejném hlasování v kategorii Veřejnoprávní podcast a prvním místem pořad ocenila v kategorii Zpravodajství i odborná šestičlenná porota. Druhé místo v posluchačském hlasování obhájil Host Lucie Výborné. Podcasty Českého rozhlasu ocenila odborná porota na prvních příčkách v pěti kategoriích.

„Podcastovou tvorbu považujeme za jednu z důležitých cest, jak dostat rozhlasový obsah k posluchačům, což se nám velmi daří. Dalším důkazem toho je hned několik ocenění podcastů Českého rozhlasu v prestižní anketě Podcast roku, a to jak ze strany veřejnosti, tak i od odborníků. Gratuluji kolegům za skvělá umístění a přeji jim, aby se jejich podcasty i nadále těšily popularitě a posluchačská základna Českého rozhlasu se neustále rozrůstala,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Čtěte také

Podcasty Českého rozhlasu soutěžily ve čtvrtém ročníku ankety Podcast roku v kategoriích Veřejnoprávní podcast a Cena odborné poroty. Na první příčce kategorie určené veřejnoprávním médiím se umístil zpravodajský podcast Vinohradská 12, který zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty – Zpravodajství. První původní podcast Českého rozhlasu, který je dostupný na zpravodajském serveru iRozhlas.cz a v podcastových aplikacích, se každý pracovní den věnuje jednomu zpravodajskému tématu v souvislostech.

Na druhé příčce se umístil populární pořad Českého rozhlasu Radiožurnál Host Lucie Výborné. V kategorii Veřejnoprávní podcast obsadil čtvrté místo pořad Českého rozhlasu Dvojka Kriminálka, ve kterém Mirek Vaňura odhaluje známé české detektivní případy po roce 1989. Pátá příčka patří zábavné talkshow Radia Wave Buchty moderátorek Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové.

Kriminálka

Podcasty Českého rozhlasu ocenila odborná porota na prvním místě hned v pěti kategoriích. Vinohradská 12 obdržela první místo v kategorii Zpravodajství a polepšila si tak oproti loňskému ročníku ankety o jednu příčku.

Cenu odborné poroty v kategorii Zábava si odnáší sofistikovaně neseriózní zábavný podcast Buchty

Čekání na prezidenta

Podcastová série Radiožurnálu Sport Stadiony s Martinem Minhou, která přináší unikátní příběhy fotbalových stadionů, zvítězila v kategorii Sport.

Nejlepším Podcastem roku v kategorii Osobní rozvoj a vzdělávání se stal magazín Radia Wave s názvem Balanc, který se věnuje seberozvoji, prospěšnému životnímu stylu a mezilidským vztahům.

Objevem roku je pořad Českého rozhlasu Plus Čekání na prezidenta, inteligentní průvodce při hledání hlavy státu.

Spustit audio