Český rozhlas Radiožurnál posílil a zůstává s náskokem nejposlouchanějším rádiem v Česku

8. únor 2023

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 3. a 4. čtvrtletí 2022 ukazují posílení pozic Českého rozhlasu na rádiovém trhu. Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti se opět zvýšil, a to na 27,3 %. Celkem poslouchá Český rozhlas 1 618 tisíc posluchačů denně a 2 717 tisíc posluchačů týdně. Radiožurnál upevnil svou pozici nejposlouchanějšího rádia v České republice. 

„Jsem rád, že naše zpravodajské stanice zvýšily svůj dosah v druhé polovině loňského roku, kdy jsme se věnovali podstatným tématům celospolečenského dosahu - kampani k prezidentským volbám, eskalujícímu konfliktu na Ukrajině, dopadům rostoucí inflace i energetické krize nebo předsednictví České republiky v Radě EU. Rovněž mě těší posílení pozic u našich programových a regionálních stanic. Výsledky poslechovosti dokládají silné postavení Českého rozhlasu na rádiovém trhu, které je pro nás tím nejlepším dárkem k letošnímu stému výročí vzniku Českého rozhlasu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 861 tisíc (náskok více než 160 tis. posluchačů před druhým Impulsem) a týdně 1 653 tisíc posluchačů (náskok 168 tis. před Evropou 2). Vysokou hladinu poslechovosti vykazuje i sesterská analyticko-publicistická stanice Český rozhlas Plus: 134 tisíc posluchačů denně a 259 tisíc týdně, což je rekordním výsledkem v krátké historii stanice. 

Dařilo se i programovým stanicím Český rozhlas Dvojka (navýšení denního poslechu na 344 tisíc, týdenní poslech 575 tisíc) a Český rozhlas Vltava (navýšení týdenního poslechu na 199 tisíc, denní poslech 60 tisíc). Mírné posilování posluchačského jádra registrujeme u mladé sportovní stanice Český rozhlas Radiožurnál Sport s 24 tisíci posluchačů denně a 38 tisíci týdně. 

Stabilní pak zůstává poslechovost regionálních stanic Českého rozhlasu s výsledkem 408 tisíc posluchačů denně a 714 tisíc týdně. Mezi jednotlivými regionálními stanicemi Českého rozhlasu zůstává dlouhodobě nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 95 tisíc a týdně 174 tisíc posluchačů.

Spustit audio