Český rozhlas znovu dosáhl na rekordní podíl na trhu, Radiožurnál udržuje pozice nejposlouchanějšího rádia v denním i týdenním dosahu

9. únor 2022

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 3. a 4. čtvrtletí 2021 potvrzují dlouhodobě vysoký zájem posluchačů o vysílání stanic Českého rozhlasu. Radiožurnál udržuje s náskokem pozici nejposlouchanějšího rádia v Česku v denním poslechu a zůstává lídrem i týdenního poslechu, rekordní poslechovosti dosáhl Český rozhlas Plus.

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl opět rekordní hodnoty 27,4 %. Celkem poslouchá Český rozhlas denně 1 620 tisíc a týdně 2 733 tisíc posluchačů.

„Schopnost Českého rozhlasu jako celku potvrzovat opakovaně rekordní podíl na trhu vnímám jako nejdůležitější a zároveň i velmi pozitivní zprávu. Je to výsledek společného úsilí všech rozhlasáků. Mám samozřejmě také radost z úspěšného působení obou našich zpravodajských stanic v obtížném období pandemických restrikcí, ať již jde o obhajobu pozice lídra trhu u Radiožurnálu nebo historicky nejvyšší poslechovosti Českého rozhlasu Plus. Těší mě i stabilní pozice Dvojky a Vltavy, tedy stanic, které prošly v nedávné době výraznou proměnou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 874 tisíc (téměř o 100 tisíc více než druhý Impuls) a týdně 1 679 tisíc posluchačů. Vůbec nejlepší výsledek ve své krátkodobé historii zaznamenala analyticko-publicistická stanice Český rozhlas Plus: 147 tisíc posluchačů denně (+16 tisíc) a 232 tisíc týdně (+3 tisíce).

Čtěte také

Dobré výsledky zaznamenala i stanice Český rozhlas Dvojka, která mírně navýšila denní poslech na 342 tisíc posluchačů (+ 10 tisíc) a týdenní poslech udržuje kolem hranice 600 tisíc. Pozitivní změny poslechovosti registrujeme i u kulturní stanice Český rozhlas Vltava, a to jak v denním na 59 tisíc posluchačů (+1 tisíc), tak zejména v týdenním poslechu na 185 tisíc (+13 tisíc).

Mezi jednotlivými regionálními stanicemi Českého rozhlasu je dlouhodobě nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 96 tisíc a týdně 159 tisíc posluchačů.

Spustit audio