Chybějící komentář v Názorech a argumentech

22. únor 2021

Změna příspěvku na poslední chvíli byla způsobena technickou chybou, nikoliv cenzurním zásahem. Komentář T. Kulidakise byl odvysílán ve čtvrtek 11. 2. 2021.

Dobrý den,

8. 2. v pořadu Názory a argumenty nezazněl příspěvek Thomase Kulidakise s titulkem: Thomas Kulidakis: " Geopolitické píárko EU, Velké Británie, Ruska a kosovské odmítnutí srbských vakcín ". Tento vstup je přitom na webovém portále s uvedeným datem uveden, ač jeho zvukový záznam chybí. V příspěvku zaznívají některé názory, které nekorespondují s dlouhodobě prosazovanými narativy stanice Čro+. Nedošlo v tomto případě k nepřípustnému censorskému zásahu do svobody slova a plurality názorů?

S pozdravem

V. L.

_____________________________________________________________________

Vážený pane doktore,

děkuji Vám za praktickou připomínku. Ověřil jsem, že ve včerejších vydáních pořadu Názory a argumenty zmíněný příspěvek skutečně nezazněl. Proto jsem se obrátil na šéfredaktora Plusu Petra Šabatu s žádostí o vysvětlení. Věci se mají takto: Editor včerejšího pořadu Názory a argumenty aktuálně měnil složení komentářů, z nichž nakonec vypadl komentář T. Kulidakise. Roli v tom nehrálo, zda vyhovuje, nebo nevyhovuje něčím názorům, jde o to, že tento příspěvek má obecnější platnost, nevztahuje se ke konkrétnímu dni. Editor webu Plusu postupoval podle rozpisu, v němž komentář T Kulidakise ještě figuroval. Změny příspěvků na poslední chvíli jsou běžné, sám o tom jak dlouholetý redaktor něco vím. Tady se stala technická chyba, nešlo o cenzurní ani jiný zásah. Komentář Thomase Kulidakise bude odvysílán v původní verzi podle sdělení pana šéfredaktora v čtvrtek 11. 2. 2021.

S pozdravem

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D., ombudsman Českého rozhlasu

Spustit audio