Concerto Bohemia 2018 opět ovládly soubory nejmladší kategorie

8. březen 2018

Odborná porota ve složení František Novotný, Karel Košárek, Žofie Vokálková, Milan Puklický a Vít Petrášek určila na svém zasedání v pondělí 5. března 2018 vítěze 27. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2018.

Z osmnácti přihlášených těles porotci vybrali sedm nejlepších. Vítězné soubory a orchestry vystoupí na listopadovém Koncertu vítězů a natočí ve spolupráci s hudebním režisérem a mistrem zvuku profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu, která bude vydána na společném kompilačním CD.

„Letošní ročník byl pro nás porotce velmi krásný, ale v rozhodování těžký. Věřím, že přes rozsáhlé spektrum žánrů v rozmanitých obsazeních, které se mezi sebou těžko hodnotí, se nám podařilo vyzdvihnout a ocenit soubory a orchestry, u kterých, kromě určitých technických kvalit, byla v soutěžní nahrávce slyšet velká radost z hudby, ze společné pravidelné práce, která často přinese přátelství na celý život,“ říká Žofie Vokálková, která letošní porotě soutěže Concerto Bohemia předsedala.

Porota zvolila tyto vítězné soubory soutěže Concerto Bohemia 2018:

Zasedání poroty Concerto Bohemia 2018

Kategorie žákovských souborů a orchestrů do 16 let

Brass Banda Kyjov – vítěz kategorie
Komorní orchestr I. Fr. Máry
Manýra ansámbl

Kategorie studentských orchestrů a souborů do 25 let

Kytarový soubor Non Mesure – vítěz kategorie
HarmCore Jazz Band

Kategorie souborů a orchestrů konzervatoří a hudebních škol

12° Plzeň – dechovka plzeňské konzervatoře – vítěz kategorie
Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře

Vítězové jednotlivých kategorií získávají finanční odměnu ve výši deseti tisíc korun. Všechny vítězné soubory vystoupí na Koncertu vítězů, který se bude konat v sobotu 17. listopadu v pražském Žofíně.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v přiložené Výsledkové listině Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů Concerto Bohemia 2018.

Spustit audio