Patřím mezi ty šťastlivce, pro které je rozhlasová práce zároveň potěšením a nikdy, ani po řadě dlouhých let, je nenudí. Koho by taky nudilo, když každý den je jiný, přináší jiná témata a člověk potkává při práci množství pestrých lidských typů, mnohdy opravdu úctyhodných. Pracuji, a při práci se stále učím něco nového, ale také si ověřuji trvalou hodnotu toho, co věděli už dávno naši předkové.
V současné době mám to štěstí, že mohu pracovat na pořadech, které mi umožňují tzv. hlubší ponor. Nad pořady Hovory a Vertikála, které se vysílají na ČRo Plus, se potkávám s lidmi pozoruhodnými a excentrickými, i s lidmi, kteří jsou nenápadnými dělníky na vinici Páně a já před nimi hluboce smekám.
Jinak jsem rozhlasový univerzál, mám v základech přibližně 15 let denní zpravodajské práce na Radiožurnálu, ale třeba také několik let práce na Hovorech z Lán s prezidentem Havlem, přenosy významných událostí, diskusní pořady na ČRo Dvojce (nyní občas alternuji v pořadu Jak to vidí), jednu dobu jsem psala pro tuto stanici fejetony, což byla opravdu roztomilá práce, roky jsem pracovala na Dotecích víry na Radiožurnálu atd. Obecně bych řekla, že když mi někdo nabídne nějakou práci na jakékoli stanici, řeknu okamžitě ANO a pak teprve pátrám po podmínkách.
Miluji principy této práce: je multidisciplinární - musíte mít radary na zajímavá témata, musíte je umět promyslet, musíte si umět vybrat, koho oslovíte a musíte to umět buď zpracovat do pořadu, nebo odvysílat živě, nebo obojí, improvizovat můžete jenom, když se cítíte pevní v kramflecích, musíte být poctiví v přípravě, otázky musíte dávat tak, aby se nenudil ani host, ani posluchači, ani vy sami, musíte umět pracovat rychle a přitom soustředěně...Témata si můžete klidně promýšlet doma při vaření guláše, ale musíte si je taky umět prosadit a obhájit před šéfy... A musíte umět přemoci sami sebe, své slabosti a démony: když je vám ouvej, a přesto musíte vysílat, protože tak to prostě v rádiu je.
Na veřejnoprávním rozhlasu mám ráda jeho osobité charisma: je to místo se specifickou tvůrčí atmosférou, lehce ležérní a uvolněné, a přitom nesmírně výkonné. Jsem ráda jeho součástí.
Všechny články
-
Nové technologie pomáhají, ale musíme je hlídat, myslí si kancléř českobratrské církve
Sociální sítě a internet jsou všude, dostávají se i do práce humanitárních a charitativních organizací. S nimi přichází ale i výzva k ochraně před možným zneužitím.
-
Mše v přírodě vtahují i lidi bez vyznání, shodují se kněz Vácha a sedlák Stehlík
„Mše svaté v přírodě, bohoslužby nebo stromové kaple – to je něco, co jsme kdysi dávno dělali instinktivně,“ říká katolický kněz Marek Orko Vácha v debatě Vertikály.
-
Jsou věci, které vím jen já – tak jsem se o ně podělil, říká Kraus o své nové knize
K jejímu napsání Tomáše Krause přivedlo vědomí, že byl u mnoha zásadních okamžiků historie Židů ve 20. století.
-
Americké prezidentské volby jsou kulturní válkou, shodují se religionista Vojtíšek a politolog Pehe
Náboženství ve Spojených státech amerických odjakživa hrálo – a dodnes hraje – významnou roli. „Bílý evangelismus je spojený už se vznikem Ameriky,“ vysvětluje Jiří Pehe.
-
Církev si mě tak nějak vtáhla sama, ale otec nesouhlasil, vzpomíná farářka Roytová
Libuše Roytová je farářkou Církve československé husitské. Už před maturitou věděla, že chce studovat teologickou fakultu, ale psal se rok 1974.
-
Mladé generaci nějaké normalizační seriály už opravdu nic moc neříkají, myslí si historik
„Asi k hodnocení totalitních seriálů opravdu potřebujeme delší odstup,“ myslí si Petr Fischer, komentátor, publicista a scénárista.
-
Skoro v každé církvi je někdo, komu říkám rasistická babička, myslí si spoluautor výzvy o Romech
„Není to tak, že by Rom přišel do křesťanského společenství, kde by vyhodili, ale dají mu najevo, že tam není žádoucí,“ vysvětluje jeden z iniciátorů výzvy Mikuláš Vymětal.
-
Historička: Příchod Cyrila a Metoděje byl i politický akt. Přispěl ke konsolidaci Velkomoravské říše
Tyto historické postavy s velkým duchovním přesahem znají všichni od školních lavic. Měli v sobě moudrost, velkou lásku a otevřenou náruč, popisuje biskup.
-
Životní prostředí se silně promítá i do pojetí různých božských bytostí, tvrdí religionistka
Starost o životní prostředí není téma jen pro evropské orgány, národní vlády a parlamenty. Je to i otázka pro každého z nás.
-
Třídenní mráz u nás znamenal stoprocentní poškození stromů, přiznává soukromý zemědělec
„Dopadli jsme špatně, třídenní mráz znamená poškození prakticky ze sta procent,“ popisuje Jan Janovský, soukromý hospodář.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »