Jaroslav Svěcený – Slavné housle na vlnách rozhlasových

28. duben 2016

Ve středu 4. května bude v 17.00 hodin v Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech slavnostně zahájena výstava mistrovských houslí několika staletí a houslařských či houslových rarit, kterou Jaroslav Svěcený, houslista a také soudní znalec s mezinárodní působností v oboru smyčcové hudební nástroje, připravil ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Vyvrcholením vernisáže bude komentovaná prohlídka, na které se od jejího autora dozvíte řadu informací o tajuplné historii tohoto celosvětově rozšířeného nástroje a jednotlivé housle nejen zblízka uvidíte, ale také postupně uslyšíte jejich krásný rozmanitý zvuk.

Součástí výstavy je bohatá textová a fotografická dokumentace. Z rarit, které Jaroslav Svěcený představí při komentovaných prohlídkách, určitě stojí za zmínku hrající housle ze žuly či guatemalského mramoru a mnoho dalšího. Budete se moci zeptat na vše, co Vás ze světa houslí a hudby zajímá.

Výstava bude otevřena po celý měsíc květen vždy každý čtvrtek od 12 do 18 hodin. Komentované prohlídky, na kterých Jaroslav Svěcený představí mistrovské houslařské speciality a kuriozity se budou konat ještě v následujících termínech – sobota 7. 5. ve 14.00, sobota 21. 5. ve 14.00, pondělí 23. 5. v 17.00, úterý 24. 5. v 17.00 a čtvrtek 26. 5. v 17.00 hodin.

Další informace o Galerii Vinohradská 12, expozici z historie rozhlasového vysílání a dalších projektech najdete na webových stránkách www.rozhlas.cz v sekci projektů pro veřejnost.

Spustit audio