Lucie Bílá „rozzářila oči" nevidomým dětem

6. prosinec 2018

V pořadí již patnácté slavnostní setkání připravilo hudební nakladatelství Českého rozhlasu ve škole pro nevidomé a slabozraké Jaroslava Ježka.

Kromě běžných dárků a not v Braillově notopisu byly děti obdarovány živým koncertem, ve kterém vystoupila Lucie Bílá za klavírního doprovodu Petra Maláska.

V úvodu připomněla ředitelka školy PaedDr. Martina Helešicová spolu s organizátorem akce Jiřím Dohnalem historii koncertů. Ten následně na podium pozval oba interprety.

Při první písničce „Láska hory přenáší“ bylo poznat, že si Lucie Bílá všechny přítomné posluchače k sobě připoutala. Následovaly další skladby - „Boubel“, „Být dítětem svítícím“ a další.

Asi v polovině koncertu si na chvilku účinkující vyměnili role. Na podium nastoupil místní školní sbor. Ten pod vedením Hany Tenglerové, jako určité poděkování, zazpíval účinkujícím několik písní ze svého repertoáru. A to nás, „dospěláky", včetně Lucie Bílé a Petra Maláska, nadchlo.

Po vystoupení sboru převzala ředitelka školy nejnovější tituly hudebního nakladatelství Českého rozhlasu přepsané do Braillova notopisu ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana. V letošním roce se vydaly tituly „Hrajeme, hrajeme" hudebního skladatele Milana Dvořáka a „Nejznámější filmové melodie Karla Svobody".

V druhé polovině koncertu Lucie Bílá poctivě odpovídala na všetečné otázky dětí ze sálu. Přáním Kristýny Vrabcové bylo, zda by si nemohla společně zazpívat písničku „Jsi můj pán". Lucie Bílá byla velmi překvapená, jak bravurně žákyně písničku interpretovala.

V závěru svého vystoupení opět pozvala na podium školní sbor, který ji doprovodil v písni Desatero.
Děti i ostatní zaměstnanci školy byli z více než hodinového koncertu nadšeni.
S Petrem Maláskem Lucie Bílá „rozzářila oči“ i srdíčka nevidomým dětem.

Spustit audio