Lucie Korcová
Vede programové řady Téma Plus a Příběhy 20. století.
Lucie Korcová působí v Českém rozhlase od ledna 2020. Jako reportérka se ve vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus zaměřovala na moderní historii. V roce 2022 se podílela na přípravách čtyř speciálních historických rekonstrukcí v projektu Operace ANTHROPOID – u příležitosti 80. výročí úspěšného útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Byla také spoluautorkou a moderátorkou podcastové série Hrdinové. Jedním z hostů byla i tehdejší prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová.
Od června 2024 je dramaturgyní Tvůrčí skupiny Dokument a Publicistika, kde pokračuje v přibližování historie posluchačům. Podílí se na přípravě pořadů Téma Plus a Příběhy 20. století. Zaštiťuje také uzavřené podcastové série a dál se věnuje autorské dokumentární a publicistické tvorbě.
V minulosti pracovala ve zpravodajství České televize.
Ve volném čase čte hodně knihy a zároveň pracuje na další vlastní. Hlavu si chodí čistit do hor – za každého ročního období i počasí.
Všechny články
-
„Děkujeme, vraťte se!“ Proč z Karlovarského kraje odešlo od revoluce zhruba 40 tisíc obyvatel?
Proč lidé z Karlovarska odchází? Co proti tomu dělají zdejší starostové? A jak to celé souvisí s výměnou německého obyvatelstva za české po druhé světové válce?
-
Děkujeme, vraťte se! Dokument o tom, proč z kraje odešlo od revoluce zhruba 40 tisíc obyvatel
Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s odlivem obyvatel. Od revoluce v roce 1989 tento region opustily čtyři desítky tisíc usedlíků, jak odhaduje zdejší hejtmanství.
-
Setkání listopadů 1939 a 1989. Poslechněte si debatu mezi pamětníky událostí, které dělí 50 let
V rozhlasovém archivu se zachovala slovy prezidenta Edvarda Beneše i jeho ženy Hany, jimiž uctili památku Jana Opletala, i reportáž o studentské demonstraci v roce 1989.
-
Počet dětí se speciálními vzdělávacími potřebami enormně roste, školy přitom už praskají ve švech
Řada rodičů dětí se speciálními vzdělávacími potřebami žije už několik týdnů v nejistotě. Žádná škola je nechce přijmout.
-
Parašutisté padli před 82 lety, jejich druhý život ale pokračuje dál
Přestože mnozí z československých parašutistů padli během plnění svých úkolů, stále žijí druhý život. Jak ale vypadal po konci 2. světové války?
-
Promlčet, nebo potrestat válečné vraždy? V Bundestagu před lety ukazovali prstem na Československo
Dají se nacistické zločiny promlčet, anebo Německo přizná odpovědnost za tyto události a bude je chtít potrestat nehledě na čas, který od nich uplynul?
-
Před 85 lety obsadili Československo nacisté. Situace byla neřešitelná, popisuje historik
Přesně před 85 lety se začala psát nejtemnější kapitola československých dějin. 15. března roku 1939 obsadila německá vojska zbytek okleštěné republiky.
-
Před 80 lety nacisté zavraždili v Osvětimi téměř 3800 lidí z takzvaného terezínského rodinného tábor
Před 80 lety se ve vyhlazovacím táboře Osvětim odehrála největší masová vražda československých občanů.
-
Sklářka chce zachránit řetízkovou šatnu v bývalém táboře Rovnost, její otec byl u StB
Tisíc zrezivělých hřebíků ze střechy řetízkové šatny v bývalém táboře Rovnost - to je jedna z mála hmatatelných památek na komunistické lágry na Jáchymovsku.
-
Vzpomínka na Jana Palacha. Co jeho čin před 55 lety způsobil a jak si ho pamatují jeho kamarádi?
Celý týden věnujeme seriál památce Jana Palacha, studenta filozofické fakulty, který se před 55 let upálil, aby probudil národ z rezignace po okupaci v srpnu 1968.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »