Marika Mazáková

brand manažerka

Narodila se na Slovensku v kulturním městě Martin. Studovala obor žurnalistika na Katolické univerzitě a masmediální komunikaci na Univerzitě sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě. Během studia působila jako rozhlasová redaktorka Centra publicistiky ve Slovenském rozhlase. Věnovala se reportážím z veřejného života a kulturní publicistice na Radiu Slovensko, Radiu Regina a Devín. Krom toho moderovala dětský pořad pro regionální vysílání. Věnovala se i hudební publicistice, publikovala recenze a reportáže z festivalů a koncertů na různých webových portálech. Během působení ve Slovenském rozhlase získala speciální Novinářskou cenu, kterou vyhlásil komerční partner ocenění. Oceněná reportáž byla o pojištění během povodní, které zasáhly Slovensko v daném období.

Další životní posun nastal po přestěhování do Prahy, kdy působila v divadle Farma v jeskyni na pozici PR koordinátorky a produkční. Spolupracovala externě s Českým rozhlasem, kde přispívala do slovenského vysílání na Radiožurnálu. Další zkušenosti nabyla v týmu komunikace a PR v TV Nova, kde pracovala pět let na pozici PR a CSR koordinátorky. Rozvíjela strategie pro mediální partnerství a Nadaci Nova.

Od roku 2018 působí v Českém rozhlase Vltava na pozici brand manažerky. A jak sama říká: „Pracovat pro Vltavu, jedinou artovou rozhlasovou stanici v České republice, je velkou ctí a odpovědností.“

Všechny články

Stránky