Martina Sihelská
Připravuji reportáže z obcí a přírody. Vyhledávám zajímavé tipy a zprávy.
Nejvíce zpráv vám nosím z Tachovska, kde žiji a svůj region dobře znám. Občas pro vás však něco vyberu i z jiných regionů, protože ráda cestuji a spojím tak výlet s reportáží. Nebojím se točit v jeskyni, na stromě či mezi zvířaty. Nejradši natáčím reportáže o přírodě, památkách a se zajímavými lidmi, kteří něco umí, kutí nebo sbírají. A s dětmi, ty se mikrofonu moc nebojí.
Rádio poslouchám celý svůj život, nejvíce si pamatuji nedělní pohádky a pak dechovky, kdy jsme s dědou a babičkou tančili v našem malém obývacím pokoji kolem stolu. Myslím, že by byli pyšní, že právě pro jejich nejoblíbenější stanici (a také mou) dnes pracuji, ačkoliv mě děda poslal na střední školu s elektrotechnickým zaměřením, takže můj maturitní list nese v záhlaví obor mechanik silnoproudých zařízení.
Do rozhlasu jsem se dostala jako slepý k houslím. Dodnes nevím, kdo první vyřkl moje jméno. Několik let jsem připravovala aktuální přehled akcí na Tachovsku a na základě toho mi byla nabídnuta práce redaktorky. Přiznám se, že jsem se toho hodně bála, ale díky této práci poznávám mnoho úžasných lidí, což mě moc těší. I v redakci jsem našla skvělý kolektiv!
Původem jsem ze severních hor. Narodila jsem se v Krušných horách, moje první adresa byla v dnes již zaniklé obci Rusová, která skončila jako dno přehrady.
Můj život je šachová hra, kde lze odhadnout jen první tahy. Dostala jsem se na výchovu k prarodičům do krásné malebné vesničky Sulislav na Tachovsku, kde se stále drží krásné tradice. Byla jsem hodně vedena k lásce k přírodě, památkám, lidem. Už na základní škole jsem ráda psala povídky a básně, dokonce se stalo, že byly některé otisknuty, díky mým skvělým učitelům. Střední škola moje aktivity rozšířila: více, než technologii a automatizaci jsem se věnovala třídnímu časopisu, sportu a organizování akcí, což mi dodnes zůstalo.
Dnes pracuji v černošínském muzeu a externě jako redaktor Deníku, webeditor internetového zpravodajství a některých soukromých webů.
Mým koníčkem je fotografování, videa o přírodě, toulání se přírodou. Moje hesla jsou jednoduchá a výstižná, pramení z mých vlastních zkušeností: Co tě nezabije, to tě posílí. Nemám ráda šach mat, radši přijímám remízu. To je správný život - život je teď! Děkuji za každé nové ráno!
Všechny články
-
Přírodní park Sedmihoří tvoří ve skutečnosti jedenáct vrcholů
Sedmihoří se nachází na území stejnojmenné vrchoviny mezi Borem a Horšovským Týnem. Tvar hor vytváří pomyslnou podkovu. Nejvyšší horou je Racovský vrch.
-
Loreta v Boru vás uchvátí malbami na klenbách
Loretánská kaple (Santa Casa) v Boru byla postavena kolem roku 1668. Stavbu můžete vidět z hlavní silnice, stojí u křižovatky přímo u zámku. Je přístupná veřejnosti.
-
Na Úterském potoce jsou pozůstatky mnoha mlýnů. Zveme vás na Dudákovský
Dudákovský mlýn najdete nedaleko soutoku Hadovky a Úterského potoka, a je výchozím místem Naučné stezky Šipín, která má sedm zastavení a měří sedm kilometrů.
-
Vydejte se do zmenšeného světa. Tachovský zámek vystavuje modely vláčků, autíček i raketoplánů
Modelová železnice, autíček, vesmírné objekty či parní stroje, to vše je právě k vidění v tachovském zámku, kde je nainstalovaná výstava pod názvem Modely nejen železnice.
-
V Tachovském muzeu si můžou hrát děti i dospělí. Výstavu tam má stavebnice SEVA
Oblíbená stavebnice SEVA má svou výstavu v tachovském Muzeu Českého lesa. Najdete tam do konce letních prázdnin expozici, ve které jsou desítky modelů z této stavebnice.
-
Pohádkové okouzlení navštivte v černošínském muzeu
Čerti, princezny, nebo také celý cirkus jsou k vidění v černošínském muzeu. Na sto padesát kusů maňásků přivezla z Andělic na Klatovsku sběratelka Jarmila Straková.
-
Santiniho perla zasazená doprostřed zeleně. To je bývalý klášter s kostelem Mariánská Týnice
Mariánská Týnice u Kralovic patří k největším skvostům barokní architektury západních Čech. Někdejší poutní místo je dnes sídlem Muzea a galerie severního Plzeňska.
-
Ze zříceniny hradu Krašova se můžete pokochat úchvatným pohledem do údolí Berounky
Když navštívíte zříceninu hradu Krašova, který se nachází v Plzeňském kraji nedaleko města Kralovice, naskytne se vám od něj jedinečný pohled na horní tok řeky Berounky.
-
Výstava v Kladrubech ukazuje nejen strašidla. Doplňují je ježkovy oči nebo svíčková se šesti
Kostlivci, čerti, pavouci a další ovládli kladrubské muzeum. Začala tam Výstava českých pohádek a strašidel a Putovní výstava blbin, kravin a volovin, které nedobyly svět.
-
Kapr ve vaně i slavné noky. Pelíšky dostaly divadelní podobu
Kdo by neznal kultovní film Pelíšky! Stříbrští ochotníci ze spolku DIVOCH uvedou v sobotu 25. června v premiéře divadelní hru Postýlky na motivy filmové komedie.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »