Co dělám v rozhlase: Povídám si s lidmi, o jejich životech, postojích, názorech, příbězích. Většinou u toho mám zapnutý jeden i více mikrofonů a s pořízeným záznamem se pak v soukromí mazlím. Výsledkem toho audiodigitálního laskání pak může být reportáž, dokument ale i nějaký méně snadno zaškatulkovatelný formát.
Před rozhlasem: Mé rozhlasácké geny se projevily docela pozdě, takže jsem toho před nástupem na post redaktora a moderátora v regionálním českobudějovickém studiu v roce 2009 stihl více. Třeba jsem jezdil na koni krajinou jako průvodce, míchal zedníkům maltu, staral se o děti v dětském domově i psal pro regionální deník. Ve Tvůrčí skupině Publicistiky pracuji jako redaktor od roku 2015.
Co mě baví: Hudba, divadlo, hrát si a tvořit.
Všechny články
-
Úžasné životy: Ferdinand Peroutka podle Martina Stránského
Více než 40 let letos uplyne od smrti Ferdinanda Peroutky, významného spisovatele, dramatika a především novináře. Na jeho osobnost zavzpomíná neurolog Martin Jan Stránský.
-
První rok první dámy aneb Jak se změnil život Evy Pavlové v roli manželky prezidenta
Dokumentární seriál, který mapuje první rok Evy Pavlové v roli manželky prezidenta republiky.
-
Patron, chlap na ukázku. Jak klukům z dětských domovů dát mužské vzory?
Poslechněte si komentovanou reprízu dokumentu, který v roce 2016 sledoval chlapce z dětských domovů a jejich patrony, kteří jim nabízeli pomocnou ruku.
-
První rok první dámy. Dokuseriál o tom, jak se změnil život Evy Pavlové v roli manželky prezidenta
Český rozhlas Dvojka přináší svým posluchačům exkluzivní dokumentární seriál mapující první rok paní Evy Pavlové v roli manželky prezidenta republiky.
-
Příběh osady Morgenland: Poprvé ji srovnali se zemí Švédi, zanikla ale až s poválečným odsunem
Osada Morgenland v Jeseníkách bývala vyhledávaným místem pro turisty i lázeňské hosty. Stálo tam 12 chalup, ale hlavně oblíbená výletní hospoda. Hostinec zavřely dějiny...
-
Úžasné životy: Král českých bavičů Vladimír Menšík podle herce Pavla Zedníčka
Vzpomíná Pavel Zedníček, který po jeho boku začínal hereckou kariéru. Jaký byl Menšík kolega a proč každému natáčení předcházelo i několikahodinové vyprávění historek?
-
Emil Hácha – příběh velké oběti. Jak dnes vnímat odkaz protektorátního prezidenta?
Složitou a nejednoznačnou postavou moderní české historie je Emil Hácha, který byl do funkce zvolen 30. listopadu 1938.
-
Karel Čurda – příběh velké zrady. Proč po atentátu na Heydricha udal své kamarády i další lidi?
Karel Čurda, rodák z Třeboňska, je v povědomí zapsán jedním slovem – zrádce. Byl to on, kdo dobrovolně v červnu 1942 v Praze řekl všechno, co věděl o atentátu na Heydricha.
-
Do šumavských Hořic se vracejí pašijové hry. Jejich sláva kdysi přilákala i americké filmaře
Hořické pašije, zrozené v roce 1816 na pivních sudech v hostinci U Čerta, bývaly velkolepou podívanou. Proč a kam se vytratil někdejší věhlas úchvatných biblických her?
-
Rozděleni svobodou: Nenávist není názor. Tváří v tvář těm, kdo píšou nenávistné komentáře
Představte si, že by asi 40letý muž vystoupil na plném náměstí a o deset let mladší ženě by před desítkami tisíc lidí řekl, že je p*ča, měla by se zahalovat nebo zhubnout.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »