Martina Pouchlá
Vede programovou řadu Zrcadlo a podílí se na magazínu Vertikála.
Jako dramaturgyně se věnuji pozoruhodným osobnostem v cyklu Zrcadlo a coby moderátorka diskutuji o duchovních tématech v pořadu Vertikála. Prošla jsem i vědeckou redakcí, kdy jsem se vědou zabývala pro Studio Leonardo, tu a tam v pořadu Zaostřeno nebo v seriálech pro Vědecká dobrodružství. Za sérii reportáží ze Sibiře po stopách československých legionářů jsme se spoluautorem Ivanem Studeným získali druhé místo za nejlepší publicistický příspěvek na přehlídce AudioReport 2019, reportáž z finského úložiště jaderného odpadu získala Cenu studentské poroty na festivalu Prix Bohemia Radio 2020. Mé reportáže jsou aktuálně ke slyšení především v pořadech Mezi nebem a zemí a Šalom Alejchem.
Věnuji se také dokumentární tvorbě – debut Berka se rozhodl zemřít byl v roce 2018 oceněn Prix Bohemia za nejlepší audio dokument, v rámci mezinárodního ocenění Åke Blomström Award pro mladé rozhlasové talenty jsem pod mentoringem lidí z BBC a dalších evropských stanic dokončila dokument Ulita a můj díl z dokumentárního cyklu Rozdělená společnost Ty, já a Pikachu byl nominovaný na Prix Europa. Audiodokument Mnich hledá ženu získal mimo jiné Cenu Generálního ředitele ČRo na přehlídce AudioReport 2023.
S rozhlasem se moje cesta propojila už v době studia žurnalistiky a sociologie na Masarykově univerzitě. V roce 2010 jsem v rámci novinářské praxe poprvé promluvila do éteru, což se mi nakonec stalo drogou, od které si nejsem schopná odvyknout. V Brně jsem tři roky působila jako redaktorka zpravodajství. Po pauze, kdy jsem si vyzkoušela propagovat aktivity Jihomoravského inovačního centra, jsem se vrátila k redaktořině.
Před rozhlasem jsem čile brigádila a díky tomu poznala divadelní prostředí, zákulisí výzkumů veřejného mínění i pozlátko marketingu. Psala jsem pro online média věnující se vysokému školství a pomáhala s pilotováním testů pro vzdělávací společnost. Vysílala jsem také několik autorských pořadů na studentském Radiu R, jehož program jsem v závěru studia rok a půl vedla.
Po večerech a o víkendech v poslední době natáčím rozhlasové dokumenty, externě spolupracuji se svou alma mater a snažím se pro rozhlas nadchnout studenty. A když si potřebuji od zvuků a ruchů odpočinout, tak čtu, cvičím jógu, bloudím lesy nebo cestuji. Ale i na dovolenou si někdy pro jistotu svůj skladný rekordér přibalím… co kdyby se kolem dělo něco, co by stálo za to zaznamenat?
Všechny články
-
Světlo za mřížemi. Bůh mi ukázal, že se dá žít, vypráví bývalý vězeň
V dokumentu Světlo za mřížemi, který vznikl jako závěrečná práce na Masarykově univerzitě, se Matěj Klimša věnuje tématu nápravy lidí za mřížemi.
-
Pastorace na okraji republiky má jedno společné, a to nízký počet věřících, shodují se faráři
Život v českých příhraničních oblastech s sebou nese řadu výzev. A to i pro církevní společnosti, které v tamních městech a obcích působí.
-
Domeček aneb Příběh Zuzky s Downovým syndromem Pohledem Generace Z
Jakým předsudkům čelí lidé s Downovým syndromem? Poslechněte si studentský dokument Zuzany Šimerové, který vznikl na Masarykově univerzitě.
-
Hudbu poslouchají všichni, ale slyší ji jenom někteří, podotýká skladatel Miloš Štědroň
Proslulý hudební skladatel, vědec a pedagog popisuje, co má mít správný divadelní song, jak se udržuje v kondici a připomíná léta strávená s Českým rozhlasem Brno.
-
Nahlédni za zeď. Z toho, co se dělo v uherskohradišťské věznici, naskakuje husí kůže
Vytáhnou mobil z kapsy, spustí aplikaci a noří se do 70 let staré historie – jde o čtveřici studentů uherskohradišťské obchodní akademie.
-
Pastorace na okraji republiky má jedno společné, a to nízký počet věřících, shodují se faráři
Život v českých příhraničních oblastech s sebou nese řadu výzev. A to i pro církevní společnosti, které v tamních městech a obcích působí.
-
Daroval jsem přes 70 litrů krve. Těší mě, že životy zachraňuje i rozhlas. Zrcadlo Vladimíra Masaříka
Vladimír Masařík je dlouholetým mistrem zvuku v Českém rozhlase Brno a iniciátorem akce Daruj krev s rozhlasem. Jak ho napadlo přivést dárce i mimo transfuzní stanici?
-
Co je pro ni v pomoci druhým nejdůležitější? Zrcadlo Terezy Maxové
Ve svých pětadvaceti letech založila nadaci na podporu opuštěným a znevýhodněným dětem. Nepomáhá v ní jen svojí známou tváří, ale především časem a každodenní prací.
-
Před nástupem do kriminálu jsem poprvé pocítil Boží dotek. Zrcadlo pastora Matěje Nového
Žil život, od kterého se teď distancuje. Rvačky a podnikání na hraně zákona vyměnil po odpykání trestu za službu Bohu a lidem v nouzi. Co ho nasměrovalo na současnou cestu?
-
Učitelem se nenaučíte být. Musíte se jím narodit. Zrcadlo kantora a sběratele příběhů Zdeňka Peši
Někdejší olešnický starosta Zdeněk Peša je nejen učitelem, ale i sběratelem regionálních verzí lidových pověstí a pohádek. Proč věří v to, že lidé nejsou zlí?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »