Ondřej Pivec

moderátor

Pro Vltavu připravuje hudební pořad Jazzový podvečer.

Aktuálně nejúspěšnější český jazzový klávesista Ondřej Pivec je dvorním klávesistou zpěváka Gregoryho Portera, na jehož albu Take Me to the Alley (2016), oceněném Grammy, účinkuje a doprovází ho takřka při všech koncertech. Vedle spolupráce s Porterem se pohybuje v černošské soul-jazzové komunitě ať už hraním v baptistickém kostele nebo na klubové scéně míchající jazz, elektroniku, hip-hop nebo soul; této stylové kombinaci se v poslední době začíná souhrnně říkat „urban-styl“.

V České republice je Ondřej Pivec znám především díky kapele Organic Quartet, s níž zde pravidelně koncertuje a vydal několik desek. Je držitelem dvou jazzových cen Anděl za alba Don’t Get Ideas (2006, Organic Quartet) a It’s About Time (2010, Najponk-Pivec-Hutchinson). Jeho současným nejdůležitějším newyorským autorským projektem je kapela Kennedy Administration a spolupracuje též s předním světovým jazzovým hráčem na chromatickou foukací harmoniku Gregoirem Maretem.

Ondřej Pivec mezi New Yorkem, Londýnem a Paříží. Nenechte si ujít pořady nahrané v backstagi nebo na hotelovém pokoji

Z NYC na skok do Prahy, pak několik koncertů v Anglii a nakonec přelet do Paříže. Jazzové podvečery Ondřeje Pivce uprostřed letošního podzimu by měly vzniknout v zajímavých destinacích i místech. Na hotelovém pokoji, v backstagi nebo kdekoliv, kam Ondřej na turné s Gregorym Porterem propašuje svoje nahrávací zařízení.

Jeho páteční Jazzové podvečery vznikají především na základě aktuálního hudebního dění. Normálně by se v říjnu mluvilo například o pokračujícím newyorském kulturním optimismu, zřejmě pramenícím z tamní přísnosti v covidových opatřeních. Koncertní život, významný pro improvizovanou hudbu, je v druhém domově Ondřeje Pivce, v New Yorku, aktuálně podstatně bohatší než třeba v Atlantě nebo Texasu a zajímavostí by bylo jistě mnohem víc.

Všechny články

Stránky