Co dělám v rozhlase:
Na Českém rozhlase Plus moderuji pořad Pro a proti a připravuji Knížky Plus. Občas uvádím i ranní nebo dopolední vysílání. Na Českém rozhlase Vltava moderuji pořad Vizitka.
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu hereckou v Praze 4 – Michli a později Katedru autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. V Českém rozhlase pracuji od roku 2003. Působila jsem jako moderátorka i na stanicích Český rozhlas 6 a Český rozhlas Rádio Česko. Pro Rádio Česko jsem také připravovala komponovaný pořad Kronika Rádia Česko. Téměř tři roky jsem moderovala pořad Dvacet minut Radiožurnálu a působila v pořadu Jak to vidíte? na Dvojce.
Co mě baví:
Prostřednictvím studií na Katedře autorské tvorby jsem dospěla k poznání, že v životě je důležitá hra. Hra jako vzájemný kontakt, prožitek i jako jedna z cest, jak nalézt sám sebe.
Všechny články
-
Na DAMU chodí lidé s velkou vášní, které jsou ochotní mnohé obětovat, říká děkanka Daniela Jobertová
Umělecky jsou podle ní absolventi DAMU skvěle vybavení. Na zběhlosti v praktických věcech se musí zapracovat. Zajímá ji francouzské divadlo založené na vybroušeném jazyce.
-
Ostatní zpřísňují migrační pravidla, musíme také, říká Letocha. Neziskovky: Tvoříme chybové zákony
Rychlejší vyhoštění nelegálních migrantů či zpřísnění kontrol pobytu žadatelů o azyl má přinést novela zákona, která částečně implementuje Evropský migrační pakt.
-
Chci, aby moje malba byla proměnlivá, o obraz svádím boj, říká malíř Jan Gemrot
Je zástupcem současné středoevropské malby. Vstavoval v renomované Kátáře v Dauhá, kde musel dodržet islámský úzus. I tak se ale podařilo vystavit figurativní obrazy.
-
Obrana je nadřazená dekarbonizaci, věří ekonom Musil. „To se nevylučuje,“ namítá Daněk z think-tanku
„Dekarbonizace je nepopulární mezi voliči, zvyšování výdajů na obranu také. Teď máme příležitost jedno z toho utlumit,“ tvrdí Musil. Daněk: „Vždyť je to falešné dilema.“
-
Ne všechna covidová opatření byla nutná, uznává Prymula. Šinkora: K vakcinaci byli lidé nuceni
Řadíme k nejpostiženějším zemím světa covidem-19. „Navrhoval jsem promoření mladých,“ říká Šinkora. „Po nakažení člověk nemá dlouhodobou imunitu,“ oponuje Prymula.
-
Poezii je potřeba číst jako texty filozofické. Je to jazyk v jazyce, říká básnířka Anna Štičková
Ve své tvorbě řeší transgenerační přenos traumatu. Je tomu tak i v její poslední sbírce Všude pak viděla husy. „Od mala jsem poslouchala příběhy o zmizelých příbuzných.“
-
Dnešní informační dobu prožíváme jako kdysi lidé industriální revoluci, říká antropoložka Heřmanová
Na sítích tráví kvůli výzkumům spoustu času. „I kdyby byly algoritmy sociálních platforem, tedy toho, jak fungují, veřejné, stejně bychom jim nerozuměli,“ říká ve Vizitce.
-
Jak na psychosomatickou medicínu? Raději víc stupňů vzdělání, říká lékařka. Gynekoložka: A i odměn
Praktičtí lékaři navrhují, aby místo ročního školení, které je třeba dnes, stačil šestidenní kurz a praktický seminář. Podle psychosomatiků to na výcvik odborníka nestačí.
-
Jak stárnu, tak tichnu. Muzika odráží to, co žiju, říká hudebník Dan Bárta
„Chtěli jsme ukázat, že změny v krajině jsou intenzivní a viditelné pouhým okem,“ říká ve Vizitce k seriálu Krajina Dana Bárty. Kdy přesedlal z brouků na vážky?
-
Snížíme utrpení zvířat, když je budeme rituálně zabíjet u nás, tvrdí poslanec. Ochránci nesouhlasí
„Dilema mezi transportem zvířat a rituální porážkou je falešné. Poptávka po živých kusech a halal mase není totéž,“ kritizuje Cábová z organizace OBRAZ – Obránci zvířat.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »