Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
Zvýšení platu o 1500 korun nestačí. V krajích chybí nejpotřebnější složky, vysvětluje policista
Část policistů na tento týden ohlásila protesty. Reakce ministra vnitra na jejich požadavky je neuspokojivá, přibližuje situaci předseda Unie bezpečnostních složek Lehký.
-
Mravenci farmařili mnohem dřív než lidé. Začali s tím po zániku dinosaurů
Zatímco lidé se začali věnovat zemědělství před několika tisíci lety, mravenci si pěstovali houby pro vlastní obživu už před desítkami milionů let.
-
Amerikanistka: Drogová krize je závažné téma napříč USA. Může rozhodnout i prezidentské volby
„Počet úmrtí na předávkování se fentanylem je okolo 100 tisíc ročně. To číslo je alarmující a stále se zvyšuje,“ říká amerikanistka Denisa Krásná.
-
Jednou se to podaří. Jaderná fúze je řešením budoucí energetické nouze, věří experimentální fyzik
Experimentální fyzik z Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava Jan Schäfer se podílí na výzkumu plazmatu, které se může stát zdrojem energie budoucnosti.
-
Vědci vytvořili atlas microRNA. Chtějí tak přispět k léčbě neplodnosti
Letošní i loňské Nobelovy ceny odrážejí, jak zásadní je RNA pro naše zdraví. Prostřednictvím mRNA se přepisuje dědičná informace do bílkovin, microRNA ji kontroluje.
-
V Pásmu Gazy není bezpečno nikde. Dodávky pomoci stojí a blíží se zima, kritizují Lékaři bez hranic
OSN varuje před nedostatkem přístřeší před zimou. „Ta může být v Pásmu Gazy krutá,“ říká pro Český rozhlas Plus Tereza Wyn Haniaková, manažerka komunikace Lékařů bez hranic
-
K dohodě mezi ministerstvem a ambulantními specialisty dojde. Prý jsou prioritou, popisuje novinářka
„K ústupku ze strany ministerstva dojde. Ambulantní a primární sektor jsou totiž pro ministerstvo klíčové sektory,“ věří novinářka Michaela Ryšavá.
-
Jak se stát dřevem? Vědci se snaží porozumět, co určuje sílu stonku či kmene
„Dřeva z vodivých pletiv tvoří 70 až 80 procent veškerého živého materiálu na planetě,“ upozorňuje na význam studie rostlinný a buněčný biolog Matouš Glanc.
-
Izrael v Libanonu zasahuje i civilní cíle. Unie musí tlačit na dodržování lidských práv, míní expert
„Riziko otevřeného konfliktu do jisté míry roste,“ hodnotí situaci na Blízkém východě pro Český rozhlas Plus Jan Daniel z Ústavu mezinárodních vztahů.
-
Mise OSN v Libanonu je spíš pozorovací než mírová. Nezabránila útokům Hizballáhu, tvrdí šéf odboru
Izrael vyzývá k evakuaci mise UNIFIL. Unie označila útoky na misi za nepřijatelné. „Vojáci jen monitorovali útoky Hizballáhu,“ kritizuje Hladík z ministerstva zahraničí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »