Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
Nový impuls v boji proti Alzheimerovi. Krevní testy můžou nemoc odhalit dřív
Badatelé z univerzit ve švédském Lundu a Washingtonu rozpoznali v krvi látky, které odrážejí míru poškození mozku při Alzheimerově nemoci. O jak revoluční objev se jedná?
-
Dita Krausová o osvobození Bergen-Belsenu: Necítila jsem nic. Maminka mi poradila, ať jen lížu cukr
„Během posledních dnů před osvobozením umírali houfně další a další lidé. Nebylo, kdo by je pohřbil. Tam, kde zemřeli, zůstali ležet,“ vzpomíná Dita Krausová.
-
Japanolog: Expo 2025 může ukázat, kde budeme v budoucnu. Před 70 lety tam byl poprvé třeba mobil
„Expo může být dnes darem z nebes. V této šílené době máme možnost se potkávat a komunikovat napřímo,“ věří Ondřej Hýbler a těší se na novinky v japonském pavilonu.
-
Okurky, rajčata i dýně. Vědci našli genetickou zbraň na pomoc zahrádkářům
Najdete-li zakrslé plodiny se žloutnoucími listy, častou příčinou je virus mozaiky okurek. Badatelé z Halle budoucí lék založili na rozbíjení molekul jeho RNA.
-
Peking se chtěl odpoutat od závislosti na Americe. Trumpova cla to urychlí, usuzuje ekonom Semerák
Kumulativní cla na dovoz z Číny do Spojených států Bílý dům zvýšil na 104 procent. Reagoval tak na to, že Peking uvalil 34procentní clo na veškerý dovoz ze Spojených států.
-
All inclusive na ledu. Vědci natočili skrytý život ledních medvědů s mláďaty
I když se lední medvědi umí pohybovat po celé Arktidě a jejich populace nejsou úplně izolované, zůstávají ohroženým druhem. Vědci zkoumali skrytý život samic s mláďaty.
-
Kyberkriminalita, lepší předávání informací a digitalizace. To jsou úkoly pro Bradáčovou, míní Zeman
Bradáčová nastupuje do pozice nejvyšší státní zástupkyně. Ke svým prioritám řadí boj s korupcí a přeje si reformu státních zastupitelství, místo čtyř stupňů by zůstaly tři.
-
Kvůli tradiční medicíně ubývá luskounů, pomoci může jejich genetický kód
Luskoun krátkoocasý patří ke kriticky ohroženým druhům, podobně jeho příbuzný luskoun ostrovní. Pomoci chránit je může to, že vědci přečetli celý jejich genom.
-
Velryby šíří v oceánu potřebné živiny. Vypouštějí je spolu s močí
Moč velryb obohacuje oceány o živiny. Zvířata je načerpají v produktivních antarktických oblastech a dokážou takto vyvážet například dusík nebo fosfor do tropů.
-
Bojím se, že není dlouhodobé řešení pro Svobodnou Evropu. Sehnat financování je těžké, říká redaktor
Česko hledá v Unii politickou podporu pro pokračování Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL). Musíme počkat, jak dopadne hlasování v Kongresu, říká Petr Brod.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »