Poslouchejte Český rozhlas přes internet. Jak na to?

Pro to, abyste mohli poslouchat rádio, už dnes nepotřebujete žádný speciální přístroj. Stačí vám jediné – přístup k internetu.

A začít můžete hned. Nejsnazší cestou k poslechu totiž je přímo web Českého rozhlasu. Rovnou odtud si nás můžete pustit prostřednictvím jednoduchého přehrávače, který najdete na všech staničních webech Českého rozhlasu.

Čtěte takéJak hledat na webu a v audioarchivu

Co všechno webový přehrávač umí? Můžete v něm přepínat mezi jednotlivými stanicemi, podívat se, co hrajeme, nebo třeba zkontrolovat, kdo zrovna sedí za mikrofonem.

Čtěte takéIkony v iRadiu a jejich spouštění

Ti z vás, kdo mají starší počítač, určitě ocení možnost ručně upravit kvalitu zvuku – začne-li se vám naše vysílání kvůli nedostatečné hardwarové výbavě „sekat“, můžete si v přehrávači snížit kvalitu vysílání a problém tak snadno vyřešit.

Máte s internetovým přehrávačem problémy? Tady jsou 3 možné důvody:

Může za to internet 
Občas se stane, že na trase mezi vaším poskytovatelem internetu a vámi dojde k výpadku. Poznáte ho tak, že se vysílání zastaví, začne se zadrhávat nebo se vracet opakovaně několik vteřin (v některých případech i minut). Většinou se jedná o krátkodobý problém. Víme, že něco podobného dokáže poslech rádia dost znechutit, bohužel s tím však my sami nemůžeme nic udělat. Pokud podobné problémy přetrvávají, obraťte se na svého poskytovatele internetu.  

Může za to prohlížeč 
Některé prohlížeče (například Internet Explorer 8 a starší verze jiných prohlížečů) používají technologii Flash, která je méně spolehlivá. Pokud používáte zastaralý prohlížeč, doporučujeme vám ho aktualizovat na nejnovější verzi. Jestliže novější prohlížeč nechcete nebo nemůžete používat, doporučujeme aktualizovat Adobe Flash Player na nejnovější verzi. 

Může za to počítač
Pokud se vysílání neustále zasekává, může to znamenat také to, že váš počítač zkrátka není z nejnovějších. I když vám tedy v jiných případech stále dobře slouží, na rozhlasové vysílání to nestačí. Jak to? Přenos se ukládá do mezipaměti prohlížeče, což může být v některých případech náročné zejména na paměť RAM. Zkuste v přehrávači zvolit jiný formát a nižší kvalitu vysílání. 

Vyloučili jste všechny tři možnosti, a přesto vaše problémy s přehrávačem trvají? Napište nám na zive@rozhlas.cz.