Radio-album 6: Osvobozené divadlo v melodiích Jaroslava Ježka

13. září 2006

Ke stému výročí narození Jaroslava Ježka (25. 9. 2006) vydalo Hudební nakladatelství Českého rozhlasu v edici Radio-album, deset písní z repertoáru Osvobozeného divadla.

Civilizace, David a Goliáš, Když jsem kytici vázala, Na shledanou v lepších časech, Nebe na zemi, Nikdy nic nikdo nemá, Pochod stoprocentních mužů, Polka specielně aktuelní, Stonožka, Tři strážníci. Pro tyto skladby, které najdete v nejnovějším Radio-albu je charakteristické dokonalé spojení bohaté melodiky s rytmy tehdejších tanců. Písně s převážně satirickými texty Jiřího Voskovce a Jana Wericha, které vznikly v ovzduší mezi dvěma Světovými válkami, jsou v mnoha případech aktuální dodnes.

"V čem je kouzlo písniček V+W, které psali na Ježkovu hudbu, nebo Ježkových písniček na slova V+W? Řekl bych, že především v nich není jediná zbytečná nota a jediné prázdné slovo ....při nich se musí myslet, a hlavně - člověk dostane chuť je zpívat." (Z předmluvy Ivana Medka k notám.)

V publikaci najdete opět kromě úprav pro zpěv a klavír s variantami hlasů v Es, B a C ladění i noty pro sólový klavír. Aranží se tentokrát ujal zkušený jazzový skladatel a aranžér Milan Dvořák. Hudební nakladatelství Českého rozhlasu ve spolupráci se Slepeckou knihovnou a tiskárnou K. E. Macana vydává noty rovněž i v Braillově písmu.

V edici Radio-album dále vyšlo:
Radio-album 1: Písničky Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého
Radio-album 2: Písničky Zdeňka Petra
Radio-album 3: Vánoční
Radio-album 4: Písničky Petra Hapky a Michala Horáčka
Radio-album 5: Jiří Pavlica - Písně Hradišťanu
Radio-album 7: Marie Rottrová
Radio-album 8: Z pohádky do pohádky
Radio-album 9: Eva Pilarová
Radio-album 11: "50 let Semaforu" - Písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého II
Radio-album 12: Petr Novák - "Hvězdička blýskavá"
Radio-album 13: Antonín Gondolán - "Vlastní cestou"
Radio-album 14: Václav Neckář - "My to spolu táhnem dál"
Radio-album 15: Písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého III

obsazeníA) pno, B) pno, solo part (in B, C, Es)materiálklavírní výtah, partynakl.č.R 103cena199,- Kč

Spustit audio