Roman Stupka
K slyšení bývám většinou v odpoledním nebo víkendovém vysílání.
Každý týden také připravuji pořad Týden v regionu, který je mnohdy humorným ohlédnutím za tím, co jsme odvysílali.
Redaktorem Českého rozhlasu Plzeň jsem se stal 1. 8. 1995. Od ledna 2002 jsem přešel na externí spolupráci.
Co mne přivedlo k mikrofonu
K mikrofonu jsem se dostal v sedmi letech. Vyrobil jsem si ho sám ze starých krabic a ze staniolu. Děsil jsem jím cvičence na místní spartakiádě v roce 1975. Už tehdy jsem natočil spoustu fiktivních rozhovorů. Mým snem totiž bylo stát se sportovním komentátorem. Vystudoval jsem češtinu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity a opravdu jsem dva roky na malé vísce učil, ale asi nebudu typ zapadlého vlastence, a tak jsem se přihlásil na konkurz do Českého rozhlasu Plzeň. Tam už mi dali mikrofon opravdový a zřejmě proto, že jsem měl cvik z dětství, jsem byl přijat.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci
NEJdříve musíte dostat nápad, který NEJde odehnat, prostě jste toho plNEJ, NEJmíň měsíc ho hýčkat v hlavě - tak vzniká NEJvíc dobrých reportáží... Myslím, že se mi pár takových už povedlo. A pak samozřejmě moderování –NEJdůležitější je dostat se s posluchači na stejnou vlnu.
Co mne baví
Baví mne sport, a to zejména fotbal, který jsem sám 25 let hrál. Dotáhl jsem to sice jen do krajského přeboru, ale přesto jsem na to hrdý. Občas si rád složím nějaké veršovánky.
Všechny články
-
Houbařská poradna
Jak je to s růstem hub za současného teplého počasí bez deště? Kolik druhů viděli návštěvníci víkendové výstavky hub v arboretu Sofronka v Plzni-Bolevci?
-
Zveme do Muzea Chodska v Domažlicích
Novinky v muzeu nebo chystané výstavy, to jsou témata rozhovoru. Pozveme vás také na unikátní výstavu Kroj v proměnách času.
-
Na světě je kniha s deseti moderními pohádkami ze současnosti
Z jak velkého hrnku pije fousatá princezna ? Umí žížaly tancovat a komu chutná prapolívka? To se dozvíte z nové knížky s názvem Z chlupaté deky, pohádky nesmyslů zbavené.
-
Šumavská historie i současnost
Národní park Šumava slaví 30 let od svého vzniku. Co se na Šumavě od té doby změnilo a co se ještě změní? Odpovídá mluvčí národního parku Jan Dvořák.
-
Poradna zdravé výživy: Sůl nad zlato?
Je opravdu sůl absolutně nezbytná pro naši stravu? Odpovídá nutriční terapeutka FN Plzeň Jaroslava Kreuzbergová.
-
Lékařská poradna: rakovina plic
V ČR v průměru každoročně rakovinou plic onemocní přibližně 6 600 lidí. I tak závažné onemocnění, nemusí znamenat fatální konec.
-
Na ZČU se začala vyučovat branná výchova
Branná výchova se na českých školách už několik desítek let nevyučuje. Teď ji ale jako výběrový předmět svým studentům nabízí Pedagogická fakulta Západočeské univerzity.
-
Představujeme projekty na ochranu přírody
Plzeňská zoo má nejen množství zvířat, ale také velký vzdělávací potenciál. Organizuje projekty na podporu ochrany přírody u nás a pořádá výukové programy pro děti.
-
Zahrádkářská poradna: květnové práce
Práce na zahradě jsou v květnu radost. Víte, na které byste neměli zapomenout a co můžete právě v tomhle měsíci dohnat?
-
ZUŠ je potřeba hýčkat, rozvíjet a podporovat
Co v současné době můžou nabídnout základní umělecké školy a jaký je o ně zájem? V čem jsou žákům prospěšné a co přináší projekt ZUŠ open?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »