Spouštíme rezervace časových vstupenek na Den otevřených dveří

Nahlédněte pod pokličku rozhlasové práce, zjistěte zajímavosti z technického zákulisí a projděte se po studiovém domě z dílny A.D.N.S. architekti. Český rozhlas v sobotu 18. května 2019 opět otevírá dveře vinohradských budov a zve na komentované prohlídky.

Vykročte do propletených chodeb, které ukrývají vysílací a nahrávací studia, režie a zpravodajské newsroomy, a nechte si o bohaté rozhlasové historii vyprávět od současných zaměstnanců Českého rozhlasu. Návštěvní okruh, který bude lemovat doprovodný program stanic i útvarů Českého rozhlasu, vás zavede do nového studiového domu i historické budovy na Vinohradské 12.

Rezervujte si čas své prohlídky

Pro velký zájem o komentované prohlídky opět spouštíme rezervaci prohlídek na konkrétní čas. Den otevřených dveří začne úderem sobotní deváté hodiny ranní a bude trvat až do páté hodiny odpolední. Jednotlivé skupiny po maximálně 25 lidech za sebou vyráží v desetiminutových intervalech.

Časové vstupenky na Den otevřených dveří si rezervujete na telefonním čísle 221 551 313 každý všední den od 8:30 do 16:00. Více informací naleznete na www.rozhlas.cz/dod.

Pokračujeme koncerty v Riegrových sadech

Dnem otevřených dveří nekončíme. Vyrazte po prohlídce Českého rozhlasu do nedalekých Riegrových sadů a užijte si hudební a kulturní program, skvělé jídlo a zábavu pro děti. Na dvou hudebních scénách vystoupí například Aneta Langerová, Tata Bojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pokáč nebo Pískomil se vrací.

HLAVNÍ SCÉNA

Atletický stadion TJ Sokol Praha Královské Vinohrady

19.00 – 20.00 Aneta Langerová s kapelou
20.30 – 22.00 Tata Bojs a Symfonický orchestr Českého rozhlasu

MALÁ SCÉNA

příjezdová cesta k TJ Sokol Praha Královské Vinohrady

13.00 – 14.00 Rádio Junior
14.00 – 15.00 Pískomil se vrací
15.00 – 16.00 Rytmická oslava s Tokhim
16.00 – 17.00 Pokáč
17.00 – 18.00 Radio Wave - DJs pořadu Volej
18:00 – 19:00 Zuzana Fuksová a její DJ set

Víkend patří Regině DAB Praha a festivalu Open House Praha

O víkendu 18. a 19. května se veřejnosti otevře také karlínská budova Českého rozhlasu. Regina DAB Praha se zapojí do festivalu Open House Praha, který každý rok otevírá v rámci jednoho květnového víkendu zdarma pro veřejnost jinak běžně nepřístupné budovy a prostory.

Regina DAB Praha sídlí v postsecesním klasicistním domě od architekta Josefa Sakaře, na plastické výzdobě se podíleli sochaři Antonín Štrunc a Otakar Rákosník. Komentované prohlídky návštěvníky provedou karlínským Národním domem, který byl postavený jako místo pro setkávání a kulturní vyžití místních občanů. Hned na první pohled budova zaujme svou impozantností a velkorysostí. Nacházely se tu zahradní restaurace s kavárnou, herna, kuželkářská síň, vinárna, zimní kulečník, sály s jevištěm i spolková místnost. Pamětní deska v suterénu připomíná, že se tu v roce 1921 konal ustavující sjezd Komunistické strany Československa.

Karlínská rozhlasová budova bude otevřená v sobotu i neděli od 10.00 do 18.00 hodin. Komentované prohlídky se budou konat každých 15 minut. Více informací o všech otevřených budovách najdete na www.openhousepraha.cz.