Zuzana Vojtíšková

kreativní producent

Připravuje pohádky, podcasty, rozhlasové hry a další.

Absolvovala katedru alternativního a loutkového divadla DAMU, obor dramaturgie-režie pod vedením prof. Josefa Krofty a prof. Miloslava Klímy (2003–2008) a doktorské studium tamtéž (2016-2021).

V roce 1991 se zúčastnila prvního ročníku rozhlasové soutěže o příjemný ženský nebo dívčí hlas Lady Radio, v níž získala titul Lady sympatie. Poté začala externě spolupracovat s různými redakcemi a od roku 1998 je stálým zaměstnancem Českého rozhlasu. Vytvářela například pořady Člověk volá člověka (o lidech se zdravotním postižením), Máta (magazín pro rodiče), Malá encyklopedie souvislostí, Kolotoč a celou řadu dalších. Od roku 2001 do roku 2009 provázela dopoledními pořady Jak to vidí..., Host do domu a tříhodinovým blokem nazvaným Odpolední kolotoč.

V letech 2006–2013 působila jako dramaturgyně v Divadle Lampion Kladno, kde společně s různými režiséry a výtvarníky připravila řadu inscenací. V roce 2015 byla iniciátorem a dramaturgem česko-norsko-islandského divadelního projektu Srovnání různorodých cest loutkového nastudování norské pohádky. Je dramaturgem filmu Jakuba Červenky Hovory s TGM, který vznikl podle scénáře Pavla Kosatíka. Spolu s historičkou a archivářkou Olgou Fejtovou napsala knihu Dvě duhy nad popravištěm o osudech lidí v neklidné době bělohorské. Jako odborná editorka připravila knihy Živé dědictví loutkářství a Problematika režie a dramaturgie ve specifické divadelní skupině (obě vydalo Nakladatelství AMU).

Všechny články

Stránky