Bára Šichanová

Šéfredaktorka

Jsem šéfredaktorka Radia Wave.

Moje jméno a případná přezdívka:
Barbora Šichanová

Jsem ročník:
1984

Na Radiu Wave zastávám práci?
Šéfredaktorky, vedoucí programu a moderátorky podcastu Šeptem.

Předtím jsem stihnula?
Permanentně nestíhat a rozčilovat tím všechny vůkol, studovat a trochu organizovat. Řečnit s různými úspěchy leckde a k leckomu. Vytrvale a pravidelně rajzovat republikou téměř do padnutí.

Nejraději poslouchám?
Výběr hudby z playlistu RW, životní rady moudrých a zkušených a jemné zvuky, jako třeba otáčení stránek do ticha. Namátkou konkrétněji Björk, Efterklang, Kazety, Midi Lidi, Koop, Jazzanova, Amanda Palmer, Charlotte Gainsbourg, The xx, Radiohead, Arcade Fire a další.

Mé nejoblíbenější filmy
Uf! Nebe nad Berlínem, z Wendersova magického klobouku ještě Paříž, Texas. Dále Hodiny, Bílá stuha, nepřestává mě fascinovat Trier. Osudová šprťouchlata hejbejte se bratří Coenových. Ukradené polibky a jiné Truffautovy laskominy. Z většiny Woody Allen, tedy až na nejnovější recyklace dříve fungujícího. Tuzemský Protektor, Kristian, filmy Vávrovy a Vláčilovy.

Jestli čtu tak většinou?
Ve vlaku a před spaním, což se zpravidla nevylučuje. Teď zrovna Skleněný pokoj Simona Mawera. Jinak často vybírám něco z pera Umberta Eca. Otevřu si taky Topola, eseje Stanislava Komárka a povídky Woodyho Allena. Netradiční vhledy do umění Martiny Pachmanové, téměř pravidelně časopis Respekt.

Když mám volný čas tak ho trávím?
S přáteli a blízkými. Na cestách, v kavárnách, v kinech a galeriích. S hlavou nad hrncem či talířem. Dřív hodně sportem, ten teď zanedbávám.

K jídlu a pití si nejraději dopřávám...?
Sýry, zeleninu, olivy, kvalitní bílé víno a kávu. Jednou za čas tatarák, úžasná je jeho belgická delikátnější varianta martino.

Co bych chtěla sdělit světu...?
Ocenila bych spíš víc odpovědí na to množství otázek.

Všechny články

Stránky