Má cesta do Českého rozhlasu vedla přes Tvůrčí skupinu elévů a brzy jsem pak začal spolupracovat s Českým rozhlasem Leonardo. Na tu dobu vzpomínám velice rád, protože tenkrát jsem se důkladně seznámil s tím, „jak se dělá rozhlas“.
Protože se jednalo o externí spolupráci, zároveň jsem pracoval jako průvodce na hradě Kunětická hora u Pardubic nebo také jako korektor.
Nyní natáčím reportáže pro Magazín Leonardo a slyšet mě můžete i v proudovém vysílání při tzv. „rozhovoru s moderátorem“, kdy se s posluchači dělím o novinky z vědeckých výzkumů a vůbec zajímavostmi z vědy a přírody.
Všechny články
-
Kristus se rodí, zdraví se na Vánoce pravoslavní křesťané. Část ale přestává slavit 7. ledna
Pravoslavní křesťané se na Vánoce teprve chystají. Oslaví je až v neděli 7. ledna. Ale zdaleka ne všichni. Poslechněte si Vertikálu.
-
Mořské želvy si pletou igelity s medúzami, dospělosti se dožije jedna z tisíce, říká ochranářka
Zlepší mláďata stav těchto ohrožených druhů? Pandemie s sebou v mořích přinesla více odpadu. Daniel Mrázek se zakladatelkou projektu Chráníme mořské želvy Hanou Svobodovou.
-
V české krajině dál ubývá motýlů. Pomáhají jim aspoň místní projekty, i když trend se nezastavuje
V české krajině kdysi poletovalo na 160 druhů denních motýlů. Během století desetina z nich zmizela. Vědci, stát i obce se problém snaží vyřešit už asi třicet let.
-
Evropské řeky jsou nejen pro ryby neprůchodné, tvrdí ochranáři. Navrhují opravit tisíce kilometrů
Evropské řeky patří mezi nejhůře průchodné na světě. Přitom by šlo jednoduše uvolnit více než 50 tisíc kilometrů řek, tvrdí Světový fond na ochranu přírody.
-
Pandemie zhoršuje složitou situaci matek. Předcházet psychickým potížím má speciální screening
S psychickými problémy se potýká až každá třetí matka v Česku. Vychází to z údajů Národního ústavu duševního zdraví.
-
Divočáci zjistili, že v pandemii lidé chodí víc do přírody. Klid tak mají spíš mezi domy než v lese
V Česku stále přibývá divokých prasat. Kromě lesů se s nimi můžeme setkat i ve vesnicích a městech. Svůj podíl na tom má i pandemie covidu-19.
-
Kde jsou klíšťata aktivní? A vydrží jim to celý víkend? Ukazuje to nová stránka českých meteorologů
Český hydrometeorologický ústav spouští stránku s informacemi o tom, kde a jak moc jsou klíšťata nebezpečná. Jejich aktivitu bude předpovídat až na tři dny dopředu.
-
Nečekaný objev v Praze na Letné. Vědci tam našli pozůstatky pracovního tábora pro „pétépáky“
Nedaleko Kramářovy vily stál pro Pomocné technické prapory pracovní tábor. Archeologové teď mají výjimečnou možnost jeho pozůstatky důkladně prozkoumat.
-
Jaro je letos normální. Napomohl tomu sníh a mráz, který uškodil hrabošům a klíšťatům
„Přírodě pomohlo, že sníh padal na nepříliš zamrzlou půdu. V nížinách sněhová pokrývka vydržela kolem dvaceti dnů a ve vyšších polohách to bylo podstatně déle,“ říká Možný.
-
Zachraňuje životy a šetří planetu. Do Česka přichází nový letecký navigační systém EGNOS
Motolské nemocnice jako první v Česku a jako jedna z mála v Evropě využívá speciální systém EGNOS, který umožní přistání záchranářského vrtulníku i za špatné viditelnosti.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »