Jan Herget
Vede programové řady Návraty do minulosti a Úžasné životy.
V roce 2005 absolvoval činoherní herectví na brněnské JAMU a do roku 2008 působil v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Následně se rozhodl pro novinářskou profesi a po dvouletém sbírání zkušeností v Hitrádiu Faktor zamířil do Českého rozhlasu, kde pracoval v letech 2008 – 2019 v sekci zpravodajství. Nejprve jako redaktor, později jako editor a v závěru své rozhlasové etapy se podílel na vedení domácí redakce. Kromě zpravodajství se pod hlavičkou rozhlasu věnoval i autorské tvorbě, především velkoformátovým dokumentům o uměleckých osobnostech (například Soňa Červená, Vlasta Chramostová, Eduard Cupák). Dále psal scénáře pro menší dramatické formáty, je autorem několika minutových her a vyzkoušel si i roli moderátora v pořadu Klub Rádia Junior. V rozhlase se také 7 let podílel na elévském programu jako lektor a byl členem organizačního výboru mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio.
Další tvůrčí aktivitou Jana Hergeta je literatura. Napsal dvě herecké biografie Laďka Kozderková – Lady Muzikál a Petr Haničinec – Vztekloun s jemnou duší. A dále knihu o sídlech Českého rozhlasu Budovy, které mluví. Paralelně s ní natočil i patnáctidílný dokumentární seriál Tady bydlí rozhlas.
V letech 2019 – 2021 pracoval v televizi Prima, kam byl přizván k rozjezdu projektu CNN Prima NEWS na pozici Vedoucího vydání Hlavních zpráv.
Sezonu 2021/2022 strávil v Národním divadle jako PR souboru Laterny magiky.
V březnu 2022 se vrátil do Českého rozhlasu na pozici dramaturga dokumentů. Stál například za sérií Slaměné vdovy a jako autor připravil speciální série Tři prezidenti a Profesionálové. Od 1. dubna 2023 je vedoucím Tvůrčí skupiny Dokument a Publicistika. Dále se věnuje dramaturgii cyklů Návraty do minulosti a Úžasné životy a také tvorbě dokumentárních pořadů, psaní scénářů pro rozhlasové Příběhy z kalendáře a televizní Kalendárium a také režíruje audioknihy.
Všechny články
-
Jan Blažej Santini-Aichel. Jeho vrcholné dílo, poutní kostel na Zelené hoře je památkou UNESCO
Jan Blažej Santini-Aichel zemřel 7. prosince 1723. Byl jedním z géniů vrcholného baroka. Na sklonku 17. století se vydal do Itálie a učarovalo mu dílo Francesca Borominiho.
-
Druhá republika netrvala ani šest měsíců, ale stihla přinést zásadní změny
Jako druhá republika je označováno Československo v období mezi 1. říjnem 1938 a 15. březnem 1939.
-
Wolfgang Amadeus Mozart. Onemocněl neznámou infekcí, které podlehl
Wolfgang Amadeus Mozart zemřel ve Vídni 5. prosince 1791. Evropu okouzlil už jako malý, když spolu se starší sestrou objížděli velká města jakožto zázračné děti.
-
První dostihy se v Praze konaly v roce 1835. Závodiště v Chuchli se stalo jejich mekou až později
První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou míli.
-
Žižkovský vysílač. Kvůli nižší nadmořské výšce musel být vysoký přes 200 metrů
Stavba Žižkovského vysílače v Praze začala 24. listopadu 1985. Bylo vybráno místo v Mahlerových sadech. Kvůli nižší nadmořské výšce musela být věž přes 200 metrů vysoká.
-
Mnoho českých měst Františku Křižíkovi vděčí za tramvaje a veřejné osvětlení
Muži, který se zasloužil o vědecko-technický pokrok v oblasti elektrotechniky, se také někdy říká český Edison a je to přirovnání zcela oprávněné.
-
Fotograf Josef Sudek se rozhodl pro fotografii poté, co přišel o ruku. Obyčejným věcem vtiskl taj
Vypadal jako podivín. V ošuntělých šatech a s neforemným aparátem na zádech bloumal uličkami staré Prahy a starousedlíci dobře věděli, že potkávají výjimečného umělce.
-
Rytec a kreslíř Václav Hollar svým uměním oslnil svět. Soustředil se na města a významné budovy
Jedním z mála Čechů, kteří v 17. století svým uměním oslnili svět, byl rytec a kreslíř Václav Hollar. Narodil se roku 1607 v Praze. Od mládí ho přitahovalo výtvarné umění.
-
Mnichovská dohoda ukládala Československu vzdát se pohraničních oblastí. Jednání však bylo bez nás
V roce 1938 nacistické Německo vznášelo územní nároky na některé sousední země. 12. března napochodovali vojáci wehrmachtu do Rakouska, které se tak připojilo k Třetí říši.
-
Ve věku 85 let zemřel Karel Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničí a předseda TOP 09
Zemřel Karel Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničí, předseda TOP 09 a také kandidát na prezidenta. Bylo mu 85 let.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »