Jan Herget
Vede programové řady Návraty do minulosti a Úžasné životy.
V roce 2005 absolvoval činoherní herectví na brněnské JAMU a do roku 2008 působil v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Následně se rozhodl pro novinářskou profesi a po dvouletém sbírání zkušeností v Hitrádiu Faktor zamířil do Českého rozhlasu, kde pracoval v letech 2008 – 2019 v sekci zpravodajství. Nejprve jako redaktor, později jako editor a v závěru své rozhlasové etapy se podílel na vedení domácí redakce. Kromě zpravodajství se pod hlavičkou rozhlasu věnoval i autorské tvorbě, především velkoformátovým dokumentům o uměleckých osobnostech (například Soňa Červená, Vlasta Chramostová, Eduard Cupák). Dále psal scénáře pro menší dramatické formáty, je autorem několika minutových her a vyzkoušel si i roli moderátora v pořadu Klub Rádia Junior. V rozhlase se také 7 let podílel na elévském programu jako lektor a byl členem organizačního výboru mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio.
Další tvůrčí aktivitou Jana Hergeta je literatura. Napsal dvě herecké biografie Laďka Kozderková – Lady Muzikál a Petr Haničinec – Vztekloun s jemnou duší. A dále knihu o sídlech Českého rozhlasu Budovy, které mluví. Paralelně s ní natočil i patnáctidílný dokumentární seriál Tady bydlí rozhlas.
V letech 2019 – 2021 pracoval v televizi Prima, kam byl přizván k rozjezdu projektu CNN Prima NEWS na pozici Vedoucího vydání Hlavních zpráv.
Sezonu 2021/2022 strávil v Národním divadle jako PR souboru Laterny magiky.
V březnu 2022 se vrátil do Českého rozhlasu na pozici dramaturga dokumentů. Stál například za sérií Slaměné vdovy a jako autor připravil speciální série Tři prezidenti a Profesionálové. Od 1. dubna 2023 je vedoucím Tvůrčí skupiny Dokument a Publicistika. Dále se věnuje dramaturgii cyklů Návraty do minulosti a Úžasné životy a také tvorbě dokumentárních pořadů, psaní scénářů pro rozhlasové Příběhy z kalendáře a televizní Kalendárium a také režíruje audioknihy.
Všechny články
-
První dostihy se v Praze konaly v roce 1835. Závodiště v Chuchli se stalo jejich mekou až později
První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou míli.
-
Žižkovský vysílač. Kvůli nižší nadmořské výšce musel být vysoký přes 200 metrů
Stavba Žižkovského vysílače v Praze začala 24. listopadu 1985. Bylo vybráno místo v Mahlerových sadech. Kvůli nižší nadmořské výšce musela být věž přes 200 metrů vysoká.
-
Mnoho českých měst Františku Křižíkovi vděčí za tramvaje a veřejné osvětlení
Muži, který se zasloužil o vědecko-technický pokrok v oblasti elektrotechniky, se také někdy říká český Edison a je to přirovnání zcela oprávněné.
-
Fotograf Josef Sudek se rozhodl pro fotografii poté, co přišel o ruku. Obyčejným věcem vtiskl taj
Vypadal jako podivín. V ošuntělých šatech a s neforemným aparátem na zádech bloumal uličkami staré Prahy a starousedlíci dobře věděli, že potkávají výjimečného umělce.
-
Rytec a kreslíř Václav Hollar svým uměním oslnil svět. Soustředil se na města a významné budovy
Jedním z mála Čechů, kteří v 17. století svým uměním oslnili svět, byl rytec a kreslíř Václav Hollar. Narodil se roku 1607 v Praze. Od mládí ho přitahovalo výtvarné umění.
-
Mnichovská dohoda ukládala Československu vzdát se pohraničních oblastí. Jednání však bylo bez nás
V roce 1938 nacistické Německo vznášelo územní nároky na některé sousední země. 12. března napochodovali vojáci wehrmachtu do Rakouska, které se tak připojilo k Třetí říši.
-
Ve věku 85 let zemřel Karel Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničí a předseda TOP 09
Zemřel Karel Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničí, předseda TOP 09 a také kandidát na prezidenta. Bylo mu 85 let.
-
Starý most v Mostaru. Po ostřelování se zřítil, ale dnes stojí znovu
Starý most v Mostaru se zřítil po ostřelování 9. listopadu 1993. Postaven byl v letech 1557 až 1566 z popudu tureckého sultána Sulejmana I. Návrh připravil Mimar Hajrudin.
-
Jak se dostal lev do českého národního znaku? Vypráví o tom legenda o Bruncvíkovi
Když jdete po Karlově mostě z Malé strany na Staré město, můžete při pohledu vpravo na jednom z pilířů vidět sloup se sochou.
-
Josef Thomayer: Lékař byl vstřícný k pacientům, postrachem studentů a neměl rád Pražáky
Narodil se roku 1853. I když pocházel z chudých poměrů, vystudoval v Praze medicínu a později se stal jedním z nejvýznamnějších českých lékařů přelomu 19. a 20. století.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »