Jan Herget
Vede programové řady Návraty do minulosti a Úžasné životy.
V roce 2005 absolvoval činoherní herectví na brněnské JAMU a do roku 2008 působil v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Následně se rozhodl pro novinářskou profesi a po dvouletém sbírání zkušeností v Hitrádiu Faktor zamířil do Českého rozhlasu, kde pracoval v letech 2008 – 2019 v sekci zpravodajství. Nejprve jako redaktor, později jako editor a v závěru své rozhlasové etapy se podílel na vedení domácí redakce. Kromě zpravodajství se pod hlavičkou rozhlasu věnoval i autorské tvorbě, především velkoformátovým dokumentům o uměleckých osobnostech (například Soňa Červená, Vlasta Chramostová, Eduard Cupák). Dále psal scénáře pro menší dramatické formáty, je autorem několika minutových her a vyzkoušel si i roli moderátora v pořadu Klub Rádia Junior. V rozhlase se také 7 let podílel na elévském programu jako lektor a byl členem organizačního výboru mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio.
Další tvůrčí aktivitou Jana Hergeta je literatura. Napsal dvě herecké biografie Laďka Kozderková – Lady Muzikál a Petr Haničinec – Vztekloun s jemnou duší. A dále knihu o sídlech Českého rozhlasu Budovy, které mluví. Paralelně s ní natočil i patnáctidílný dokumentární seriál Tady bydlí rozhlas.
V letech 2019 – 2021 pracoval v televizi Prima, kam byl přizván k rozjezdu projektu CNN Prima NEWS na pozici Vedoucího vydání Hlavních zpráv.
Sezonu 2021/2022 strávil v Národním divadle jako PR souboru Laterny magiky.
V březnu 2022 se vrátil do Českého rozhlasu na pozici dramaturga dokumentů. Stál například za sérií Slaměné vdovy a jako autor připravil speciální série Tři prezidenti a Profesionálové. Od 1. dubna 2023 je vedoucím Tvůrčí skupiny Dokument a Publicistika. Dále se věnuje dramaturgii cyklů Návraty do minulosti a Úžasné životy a také tvorbě dokumentárních pořadů, psaní scénářů pro rozhlasové Příběhy z kalendáře a televizní Kalendárium a také režíruje audioknihy.
Všechny články
-
Jan Žižka: Žoldnéř a lapka, ale také výborný stratég s pověstí neporazitelného vojevůdce
Zřejmě největším vojevůdcem české historie je Jan Žižka z Trocnova. Jeho pověst se postupem času proměňovala. Co tedy o Janu Žižkovi skutečně víme?
-
Magistra Edwarda Kelleyho si většina z nás vybaví jako alchymistu z filmové komedie Císařův pekař
Magistr Edward Kelley skutečným vzdělancem nikdy nebyl. Vyučil se pouze lékárníkem. Univerzitní studia na Oxfordu nikdy nedokončil, přesto magisterský titul používal.
-
11. září 2001. Teroristé se rozhodli zaútočit na symboly Ameriky
Datum, které se zapíše do dějin lidstva. 11. září 2001. V tento den napadli teroristé Spojené státy americké a unesenými letadly se rozhodli zaútočit na symboly Ameriky
-
Turistický potenciál soutěsky vycítil kníže Edmund Clary-Aldringen. Oblíbená je i u filmařů
Národní park České Švýcarsko láká i na romantickou plavbu po řece Kamenici. Její tok vede skrz soutěsky, které byly pro místní obyvatele mnoho let obtížnou překážkou.
-
Princ Dráček. Pohádka okořeněná beatboxem s Ivanou Chýlkovou, Jiřím Lábusem a dalšími
I drak může mít lidské srdce, zvlášť když ho čarodějnice vymění za prince a královský pár se o něj musí postarat. Využije v boji se zlem přátelství, nebo ničivé plameny?
-
První motocykl. Devadesát kilo a maximální rychlost 11 kilometrů za hodinu
Gottlieb Daimler získal 29. srpna 1885 patent na jednostopé vozidlo poháněné výbušným motorem. Spojil se s Wilhelmem Maybachem a světlo světa tak spatřil první motocykl.
-
Šternberkové výrazně ovlivňovali politické události své doby a časem se rozdělili na dvě větve
Kořeny rodu Šternberků sahají až do druhé poloviny 12. století. Zakladatelem jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů naší historie byl tehdy Diviš z Divišova.
-
Úžasné životy: Karel Weinlich podle Jana Pokorného
Režisér Karel Weinlich se svou tvorbou zapsal do rozhlasové historie. Na společné chvíle i nečekané obsazení do pohádky zavzpomíná moderátor Radiožurnálu Jan Pokorný.
-
Hitmaker Karel Svoboda. Svou tvorbou formoval českou popmusic
Noc na Karlštejně, Včelka Mája, Dracula. To je namátkový výběr z hitů, které vytvořil hudební skladatel Karel Svoboda. Kde čerpal inspiraci? Čím byl jedinečný?
-
Muzeum Louvre. Vystavuje na 35 tisíc exponátů, včetně slavné Mony Lisy
Muzeum Louvre v Paříži se veřejnosti otevřelo 10. srpna 1793. Snad má jméno po zámečku Louverie. Někteří lingvisté se přiklání ke slovu leovar, což je opevněné místo.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »