Předávání cen vítězům Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro

Hudební nakladatelství Českého rozhlasu mělo letos poprvé příležitost ocenit vítěze letošního jubilejního 70. ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, čímž navázalo na dlouholetou spolupráci s touto renomovanou interpretační platformou pro mladé umělce.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 15. května v Brožíkově síni Staroměstské radnice a Cena Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu obohatila nositele hlavních cen vybranými notovými publikacemi a unikátními nahrávkami z rozhlasového archivu. Nositelů hlavních cen bylo celkem sedm, laureáty se stali Alexandre Collard (Francie) v oboru lesní roh a Václav Petr (Česká republika) v oboru violoncello.

Povinné soutěžní kompozice soudobých autorů pro 2. kolo vydává Hudební nakladatelství Českého rozhlasu již od roku 2013. V letošním roce jsme připravili a vydali skladby Pírka ptáka Ohniváka pro violoncello Ivana Kurze a Virtuosino per corno e pianoforte Jiřího Gemrota, čímž jsme završili první desítku soutěžních pražskojarních kompozic v našem katalogu.Velmi si vážíme spolupráce s MHS Pražské jaro, díky které se do našeho katalogu dostávají nové skladby stylově odlišných autorů a různých nástrojových oborů. Spolupráce tak může v dalších letech pokračovat k oboustranné spokojenosti.

Informace o průběhu soutěže naleznete na webových stránkách https://festival.cz