Programová změna na Dvojce

3. srpen 2022

Polední sirény neměly dobré ohlasy a i to přispělo k jejich vystřídání novým pořadem. 

Dobrý den, pane ombudsmane,

posílám Vám srdečné pozdravy z Brna...

Děkuji a děkuji...

Chtěla jsem ČR 2 poděkovat za změnu programu. Psala jsem, když jste začali vysílat POLEDNÍ SIRÉNY, a píši Vám také, když jste začali vysílat nový polední pořad BYL JEDNOU JEDEN ROK, chvála za tuto změnu....

Jsem Vaše stálá posluchačka od doby, kdy jsem měla autohavárii a to od r. 2013 denně od 10 do 2 hodin do rána. Musím říci, že od doby, co se začaly vysílat SIRÉNY, jsem s hrůzou čekala, že se celý program bude měnit v tomto duchu a stále přemýšlela, kterou stanici budu poslouchat dál...

Děkuji za změnu, už nepochybuji o kvalitě, kterou si chce Vaše stanice udržet, a chápu, že jsem nebyla jediná, protože v mém okruhu Vaši stanici poslouchá hodně známých a všichni mají stejný názor, člověk se asi obklopuje podobnými přáteli.

Každý nemůže být moderátorem na každé stanici....

Velmi také oceňuji, že se Vaše rozhlasová stanice začala otevírat i jiným komentářům a názorům a postojům, než jsou pouze ty zajeté, konzervativní a hosté i diskuze začínají být otevřené, alternativní a začínáte dávat prostor všem stranám z každého světonázoru.

Přeji Vaši stanici zajímavé hosty, krásné a pozitivní vlny, které se budou linout z našich reproduktorů...

S úctou a láskou k Vaši práci celého kolektivu

S. J.

_______________________________________________________________________

Vážená paní,

děkuji Vám za milý dopis. Na Polední sirény jsem ve své agendě neměl dobré ohlasy a myslím, že i to přispělo k jejich vystřídání novým pořadem. Těší mne, že Vás zaujal. Je to pro mne dobrá zpětná vazba. Nová šéfredaktorka Dvojky je velmi empatická a záleží jí na tom, aby posluchači Dvojku měli rádi. Samozřejmě není možné, aby se všechno líbilo všem, jde o to, abychom udržovali kvalitu u pořadů, které jsou oblíbené, a abychom zároveň dokázali díky posluchačským ohlasům společně poznat, kde dramaturgie třeba i šlápla vedle, a napravit to.

Co se týče názorového spektra, nedávno jsem například hovořil s paní Zitou Senkovou, která mne informovala, že od počátku války na Ukrajině pozvala do svého pořadu „Jak to vidí“ víc než patnáct nových hostů, aby posluchačům nabídla co nejvíc názorů, často navzájem odlišných. To je jeden z důležitých úkolů Českého rozhlasu: umožňovat názorové střety. Je na každém, aby si vlastní názor utvořil sám na základě svých zkušeností a hodnotových kritérií.

Velmi rád s Vaším dopisem seznámím vedení Dvojky, jsem si jist, že bude potěšeno stejně jako já.

S přáním všeho dobrého

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D., ombudsman Českého rozhlasu

Spustit audio