Co dělám v rozhlase: Po šesti letech, kdy jsem si odskočila do jiného časoprostoru, křižuju zase chodby na Vinohradech (2023). I když jsem nikdy nezůstala úplně bez Rozhlasu, a péči o dvě ratolesti jsem prokládala spoluprací se Zpravodajstvím, ať už to byla příprava volebního studia ve Washingtonu, D.C., při příležitosti voleb amerického prezidenta v roce 2020, nebo články na web Radiožurnálu pro Zápisník zahraničních zpravodajů a Magazín Experiment, jsem zpět na Mezinárodní oddělení. Byť se tým mých kolegů do jisté míry obměnil, poslání a náplň zůstávají stejné – chceme být advokátem veřejné mediální služby a pojítkem s ostatními partnery na mezinárodním poli. K tomu potřebujeme vědět, co a jak to dělají jinde, co se osvědčilo a možná už méně, případně se dělíme o své zkušenosti s jinými veřejnoprávními médii nejen, ale hlavně, v Evropě.
Před rozhlasem: Studium, studium, studium (cestovního ruchu, politologie, mezinárodních vztahů, jazyků), cestování do zahraničí za studiem, poznáváním nebo prací (do Spojených států, Estonska, Ruska, Švýcarska). Ale „před rozhlasem“, to už je pěkná řádka let.
Co mě baví: Dobrá kniha nebo zajímavý film, obojí nejlépe v originále, sport aktivně i pasivně, a k tomu (nebo i bez toho) milá společnost.
Všechny články
-
Šachová hra Českého rozhlasu zvítězila na festivalu Prix Europa! Čím je toto dílo unikátní?
Paměťová audiohra, kterou ocení vidící i nevidomí hráči a klade důraz na využívání zvuku jako herní mechaniky.
-
Hra Českého rozhlasu zvítězila na festivalu Prix Europa
Dílo Šachová hra Českého rozhlasu vyhrálo první místo na prestižní mezinárodní soutěži Prix Europa v kategorii Digital Media Interactiv.
-
Sto let Rozhlasu rezonovalo i v zahraničí. Někteří z posluchačů jsou s rádiem v kontaktu dlouhá léta
Sto let Českého rozhlasu slavili posluchači nejen v Česku. Díky vysílání Radio Prague International se připojily i stovky posluchačů doslova z celého světa.
-
Výzdoba kostela na Grabarce v Polsku vznikala tradiční metodou a restaurovali ji chlebem
Svatá Hora Grabarka v Polsku je už po tři sta let centrem pravoslaví v zemi. Známá je hlavně lesem křížů, který vytváří prstenec kolem dřevěného kostela Proměnění Páně.
-
Z atmosférického stožáru na Pelhřimovsku se dá vědecky dohlédnout až do Velké Británie
Na pomezí Vysočiny a Středočeského kraje, u obce Křešín na Pelhřimovsku, je atmosférická stanice. Díky ní vědci měří nejrůznější údaje, třeba množství skleníkových plynů.
-
Nedávné zemětřesení v Turecku uvrhlo lidi do stanů. Stánky a občerstvení tam ale rostou jako houby
V turecké Antakii žije velká část lidí stále ve stanech. 6. února přišli při velkém zemětřesení o střechu nad hlavou a jsou rádi, že aspoň katastrofu přežili.
-
Vědci věří, že nanotechnologie mají ještě širší využití a můžou pomoct v ekologii a energetice
Nanočástice jen tak nevidíme, jsou všude kolem nás. Neobejde se bez nich třeba zdravotnictví. Zabývá se jimi i vědec Paolo Fornasieri z Univerzity v Terstu.
-
Alfons Åbergi není žádný superhrdina, ale obyčejný běžný kluk. Nejen švédské děti ho přitom milují
Dostat se do svých oblíbených knih, to je snem snad každého dítěte. Trochu se to může podařit švédským dětem z Göteborgu, zajdou do kulturního centra Alfonse Åbergiho,
-
Saru Bernhardt na svých plakátech Věčně zpodobnil Alfons Mucha. Slavná herečka byla žena mnoha tváří
Sto let od úmrtí jedné z největších pařížských umělkyň přelomu si připomínají ve Francii. Slavnou divu, herečku Saru Bernhardtovou proslavily i plakáty Alfonse Muchy.
-
Virtuální realita pomáhá léčit závratě. Lékaři v Motole ji pouštějí lidem po operaci mozku
Lidem se závratěmi a poruchami rovnováhy pomáhá virtuální realita. Lékaři z Fakultní nemocnice v Motole vyvinuli speciální rehabilitační systém pro lidi po operacích mozku.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »