Co dělám v rozhlase: Po šesti letech, kdy jsem si odskočila do jiného časoprostoru, křižuju zase chodby na Vinohradech (2023). I když jsem nikdy nezůstala úplně bez Rozhlasu, a péči o dvě ratolesti jsem prokládala spoluprací se Zpravodajstvím, ať už to byla příprava volebního studia ve Washingtonu, D.C., při příležitosti voleb amerického prezidenta v roce 2020, nebo články na web Radiožurnálu pro Zápisník zahraničních zpravodajů a Magazín Experiment, jsem zpět na Mezinárodní oddělení. Byť se tým mých kolegů do jisté míry obměnil, poslání a náplň zůstávají stejné – chceme být advokátem veřejné mediální služby a pojítkem s ostatními partnery na mezinárodním poli. K tomu potřebujeme vědět, co a jak to dělají jinde, co se osvědčilo a možná už méně, případně se dělíme o své zkušenosti s jinými veřejnoprávními médii nejen, ale hlavně, v Evropě.
Před rozhlasem: Studium, studium, studium (cestovního ruchu, politologie, mezinárodních vztahů, jazyků), cestování do zahraničí za studiem, poznáváním nebo prací (do Spojených států, Estonska, Ruska, Švýcarska). Ale „před rozhlasem“, to už je pěkná řádka let.
Co mě baví: Dobrá kniha nebo zajímavý film, obojí nejlépe v originále, sport aktivně i pasivně, a k tomu (nebo i bez toho) milá společnost.
Všechny články
-
Muráňskou buchtu koupíte jen v obci, po které je pojmenovaná. Zkusila ji vyrobit i prezidentka
Muráňské buchty začala v 60. letech péct jedna tamní hospodyně, postupně získaly věhlas po celém Slovensku. A jinde než v Muráni je neseženete.
-
Kačer s námořnickou čepicí zájemce proveze Paříží po cestě i vodě - a to v jednom autobuse
Paříž patří k nejnavštěvovanějším městům světa. V Paříži najdete jedinou cestovku, která nabízí obojí najednou, tedy vodní i suchozemskou prohlídku v jednom autobuse.
-
Aplikace pražského IKEMu umožňuje pacientům sdílet svá data z mobilu nebo chytrých hodinek
V jakém stavu je zrovna naše srdce, máme často přímo ve svých rukách. Záleží na tom, co jíme, pijeme a jak se hýbeme.
-
Srdce bijící mimo jakékoliv lidské tělo. I to umějí lékaři v IKEMu díky unikátnímu přístroji
Lékaři v pražském IKEMu používají při některých transplantacích srdce unikátní přístroj. Díky speciálnímu boxu se tak nového a pro život nezbytného orgánu dočká více lidí.
-
Diamanty můžou být vášní na celý život, pro brusiče, obchodníky i jejich majitele, vědí v Antverpách
Diamantovou čtvrtí v belgických Antverpách projde zhruba polovina všech broušených diamantů na světě. Dílnu zde má i Pieter Bombeke, s diamanty pracuje už 50 let.
-
Šachová hra Českého rozhlasu zvítězila na festivalu Prix Europa! Čím je toto dílo unikátní?
Paměťová audiohra, kterou ocení vidící i nevidomí hráči a klade důraz na využívání zvuku jako herní mechaniky.
-
Hra Českého rozhlasu zvítězila na festivalu Prix Europa
Dílo Šachová hra Českého rozhlasu vyhrálo první místo na prestižní mezinárodní soutěži Prix Europa v kategorii Digital Media Interactiv.
-
Sto let Rozhlasu rezonovalo i v zahraničí. Někteří z posluchačů jsou s rádiem v kontaktu dlouhá léta
Sto let Českého rozhlasu slavili posluchači nejen v Česku. Díky vysílání Radio Prague International se připojily i stovky posluchačů doslova z celého světa.
-
Výzdoba kostela na Grabarce v Polsku vznikala tradiční metodou a restaurovali ji chlebem
Svatá Hora Grabarka v Polsku je už po tři sta let centrem pravoslaví v zemi. Známá je hlavně lesem křížů, který vytváří prstenec kolem dřevěného kostela Proměnění Páně.
-
Z atmosférického stožáru na Pelhřimovsku se dá vědecky dohlédnout až do Velké Británie
Na pomezí Vysočiny a Středočeského kraje, u obce Křešín na Pelhřimovsku, je atmosférická stanice. Díky ní vědci měří nejrůznější údaje, třeba množství skleníkových plynů.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »