Stahování pořadů v mp3

16. září 2020

Možnost stahování mp3 audií byla zrušena především kvůli jejich častému nelegálnímu šíření.

Dobrý den,

pravidelně jsem využíval audioarchivu k stahování a poslechu pořadů z již zrušené stanice Leonardo. Od 1. července je zrušeno jakékoliv stahování, a tyto pořady se ani nedají nahrát do aplikace Můj Rozhlas. Je nutné opět zpřístupnit pořady ČRO Leonardo. Předem děkuji.

M. D.

______________________________________________________________________

Vážený pane,

děkuji Vám za kritickou připomínku. Dle vyjádření pracovníků Nových médií ČRo se možnost stahování mp3 audií zrušila především kvůli špatným zkušenostem s porušováním autorských práv, tj. nelegálním šířením těchto audií na úložištích, případně jejich úpravami a modifikacemi. Další poslech offline je umožněn prostřednictvím aplikace MujRozhlas. Je možné také odebírání podcastů prostřednictvím RSS čtečky (například jako rozšíření do prohlížeče). Dále je možné poslouchat pořady přes celodenní záznamy vysílání. Díla omezená autorskými právy nejsou v celodenních záznamech uváděna, ale naleznete je na webových stránkách příslušných stanic.

Pokud jsou nějaké pořady bývalé stanice Leonardo v archivu iRadio a nejsou na webu nebo v aplikaci mujRozhlas, je to problém nedostatečné migrace audií. Pracovník Nových médií Jan Misák mi doporučil, abych Vám nabídl možnost obrátit se přímo na něj (jan.misak@rozhlas.cz) a uvést takové pořady. Obratem budou do aplikace mujRozhlas přidány. Následně sbude možné všechna audia stáhnout v mobilní aplikaci a poslouchat je i offline.

S pozdravem a díky za pochopení

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D., ombudsman Českého rozhlasu

Spustit audio