Jiří Fremuth
Rozhlas je srdcovka. Jako mladší jsem této větě moc nerozuměl, teď ji chápu.
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Práce mě musí bavit a musí mít z mého pohledu smysl. A natáčení pro Český rozhlas Pardubice má obojí. Navíc se ze mě s léty stal i vášnivý posluchač.
Dosavadní kariéra: K novinařině jsem přičichl poprvé jako dvacetiletý v roce 1992 ve sportovní rubrice deníku Právo. Následovalo studium žurnastiky na Karlově univerzitě a 8 let v České televizi, kde jsem byl postupně vedoucím vydání ranních zpráv, reportérem a editorem ranního vysílání. Stále mě to ale táhlo do rodného Hradce Králové, kde jsem následně pracoval jako editor a redaktor zpravodajství hradeckého rozhlasu. Následovala krátká rozhlasová pauza, kdy jsem psal rok pro deník Dnes a rok jsem se staral o sociální sítě České televize na východě Čech. A teď se vracím do rozhlasu v Pardubickém kraji.
Zájmy a záliby: Ve volném času je mým největším koníčkem rodina - chmury bezpečně rozeženou dvě dcerky, manželka, pes. Rád si také dám do těla při sportu, podívám se dobrý film (musí mít hlavu a patu), přečtu si knížku a život mě nutí i být kutilem na našem vesnickém domku. Rád si zahraju s kamarády mariáš a k tomu patří i náležitě hořký ležák... :)
Všechny články
-
Zebra je plašan, nosorožec rozhoupe náklaďák, říká šéf transportů dvorské zoo
„Zebry jsou plašani, oříšek je přeprava žiraf a nosorožec dokáže náklaďák rozhoupat,“ říká Tomáš Kapic, který v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem řídí výměnu zvířat.
-
Opravdu dobrý kapr má načervenalé maso, říká rybníkář Václav Kalenda
Václav Kalenda je rybníkář. Rybářství Kolowrat se stará o 45 rybníků a chová, jak jinak, především kapry. Měsíc před Vánoci mají právě rybníkáři plné ruce práce.
-
Do Jablonného vjel mlsný medvěd na koňském povozu
Jablonné nad Orlicí leží v podhůří Orlických hor na staré obchodní stezce. Podíváme se na památkově chráněné náměstí s obří dřevěnou lžící i ke kostelu sv. Bartoloměje.
-
Důležité je dobrodružství poznání, říká historik Jiří Mach
Pro Jiřího Macha je jeho celoživotní profese vášní a láskou. 33 let vedl Vlastivědné muzeum v Dobrušce a ani na penzi ho pracovní zápal neopustil.
-
Malovat jsem se naučila od maminky, říká podmalbářka skla
Janka Schmidtová se naučila podmalbu na sklo od své maminky na Slovensku. Provdala se do Orlických hor a tady se malování věnuje už 44 let.
-
V Dašicích trestali nepoctivce v máchadle, nevěstky na pranýři
Východočeské výlety se tentokrát vydají do Dašic na Pardubicku. Městečko, které má jen něco málo přes 2 tisíce obyvatel překvapí nejen starobylým náměstím.
-
Kastelán je Ferda Mravenec, usmívá se správce hradu v Liticích
Dalibor Urban je vystudovaný chemický inženýr. Po škole začal pracovat v papírnách, ale stále ho to táhlo na památky. Jako třicátník udělal zásadní životní rozhodnutí.
-
V Uhřínově zažijete středověk a zjistíte, proč se dřív spalo v polosedě
Už 30 let testují archeologové v Uhřínově v Orlických horách středověké technologie. Postavili vesnici z 13. století a zkouší na vlastní kůži, jak žili tehdejší osadníci.
-
Kapli choltického zámku zdobí největší kacíři doby
Zámek v Cholticích najdeme mezi Pardubicemi a Přeloučí. Barokní památka dnes patří městysi Choltice, který poetickou stavbu postupně vrací původní kráse.
-
Zámek se tyčí nad Rokytnicí jako kůň nad „Václavákem“
Horský zámek, který se majestátně tyčí nad náměstím, originální přestavba historické sýpky na interaktivní muzeum řemesel a přírody Orlických hor a také železniční muzeum.