Report 2014 zná své vítěze

4. březen 2016

Od 4. do 6. listopadu 2014 proběhl v Koutech u Ledče nad Sázavou XXIII. ročník soutěžní přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu Report. Šedesátka účastníků ze všech koutů Česka, mezi nimiž byli jak rozhlasoví profesionálové, tak studenti vysokých škol, vyposlechla 23 soutěžních snímků.

V publicistické kategorii vyvolal největší ohlas pořad Tomáše Černého „Dar podpory, dar poznání, dar inspirace“ sledující koncertní turné hráčů České filharmonie po romských osadách na východě Slovenska. Druhé místo obsadila Petra Benešová za pořad „Šarlatáni po telefonu“ věnovaný předraženému telefonování věštcům v televizním studiu. Třetí místo náleží ostravskému Arturovi Kubicovi za portrét „Bernard, usměvavý Meresjev z Výškovic“.

Dokumentaristickou kategorii vyhrál dokument Miloše Doležala a Jiřího Vondráčka „Cirkus na faře aneb Pepito, neplivej“, který zároveň získal i cenu Zdeňka Boučka za originalitu zpracování. Druhé místo patří Danielu Moravcovi a jeho sondě „Ahoj, chci umřít“, kterou nahlíží do života sebevrahů. Třetí místo náleží katolickému knězi Janu Hanákovi za zprávu o jednom odchodu spojeném s rakovinou „Diptych“.

Jiří Vondráček_Report_2014.JPG

Vítězem jarní zpravodajské části je Pavel Polák za příspěvek „Transparent do Soči“, který bude zároveň oceněn i Cenou generálního ředitele. Druhé místo obsadil Ľubomír Smatana za portrét „Příbramský terorista“ a třetí cenu si odnáší ostravský Martin Knitl za reportáž „S bílou holí v cukrovaru“. Přehlídku Report pořádá Sdružení pro rozhlasovou tvorbu, z. s., ve spolupráci s Českým rozhlasem, Státním fondem kultury, Nadací Český literární fond a s Radioservisem.

Pavel Polák_Report_2014.JPG
Spustit audio