Před nástupem do rozhlasu jsem studoval hru na tubu na konzervatoři v Českých Budějovicích a v Praze. Na Filozofické fakultě UK jsem vystudoval hudební vědu, poté jsem na Ústavu hudební vědy FFUK získal doktorát. Pracoval jsem v Editio Bärenreiter a v České filharmonii.
V rozhlase pracuji od roku 2008. Nejprve jako archivář rozhlasového orchestru, redaktor hudebního nakladatelství a vedl jsem také agendu katalogizace hudebnin. V letech 2005 – 2020 jsem na stanici Vltava vybíral hudbu do ranní Mozaiky, v současné době spolupracuji se stanicí D-dur.
Aktuálně jsem vedoucím Oddělení licencí a fondu hudebnin, které vyrábí a vydává dle poptávky nové notové materiály a pečuje o rozhlasový notový archiv. Bohatství archivu se snaží zprostředkovat veřejnosti prostřednictvím pravidelně doplňované databáze, služeb badatelny, Půjčovny notových materiálů a aktivit Vydavatelství a nakladatelství. Dále poskytuje licence k rozhlasovým nahrávkám a podílí se na dramaturgii e-shopu Radioteka.cz.
Kontakt:
tel.: +420 221 553 313
e-mail: robert.skarda@rozhlas.cz,
Všechny články
-
Vychází edice Šesti písní s klavírem J. J. Röslera
Ve spolupráci s editorkou, cembalistkou a klavíristkou Alenou Hönigovou vychází kritická edice Šesti písní s doprovodem klavíru Johanna Josepha Röslera.
-
Rok české hudby v očekávání jara a míru
Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu připravilo na objednávku Filharmonie Brno dílo Jana Nováka Vernalis temporis symphonia pro sólisty, sbor a orchestr.
-
Filmové melodie Petra Hapky v Braillově notopisu
Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu vydává další titul přepsaný do Braillova notopisu.
-
Ve studiu S1 proběhl podzimní koncert s Edicí ZUŠ
10. listopadu se v rozhlasovém studiu S1 konal koncert pro žáky základních uměleckých škol, který uspořádalo Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu.
-
Robert Škarda: Sto let rozhlasu, sto let hudby
Jak vznikal speciální pořad ke 100. výročí Českého rozhlasu věnující se skladatelům klasické hudby v řadách rozhlasových pracovníků? To se dozvíte v následujícím článku.
-
Sto let rozhlasu, sto let hudby. Rozhlas jako zaměstnavatel českých skladatelů klasické hudby
Rozhlas jako zaměstnavatel českých skladatelů a skladatelek vážné hudby – to je téma vltavské Akademie, kterou věnujeme květnovému 100. výročí Českého rozhlasu.
-
Za účasti Českého rozhlasu se v Praze se konala konference IAML 2022
Výroční konference Mezinárodní asociace hudebních knihoven, archivů a dokumentačních center IAML se letos konala 24.–29. 7. v Praze v prostorách Městské a Národní knihovny.
-
S Antonínem Dvořákem na Vysoké
Dopolední program o známém místě Dvořákových letních pobytů nedaleko Příbrami ve Středních Čechách. Poslouchejte na D-dur 23. a 24. července 8:00-12:00.
-
Jan Novák – 100 let
8. dubna 2021 si připomínáme 100 let od narození skladatele Jana Nováka (1921–1984).
-
100 let od úmrtí Karla Kovařovice – jeho skladby pro harfu nyní poprvé vychází tiskem
Z podnětu harfistky rozhlasových symfoniků Lydie Härtelové vydáváme k tomuto výročí tiskem dvě dosud nevydané Kovařovicovy harfové skladby – Arabesku a Fantasii.